قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چقدر برای انتخاب همسر خود وقت می گذارید ….؟!
انتخاب همسر
انتخاب همسر

چقدر برای انتخاب همسر خود وقت می گذارید ….؟!

چقدر برای انتخاب همسر خود وقت می گذارید ….؟!

 

غالبا دیده شده است که پسرها و دخترها دوران ما بدون این که خوب فکر کنند و جوانب کار را بسنجند و با دیگران مشورت کنند خود را تسلیم عشق می سازند و قدم در راه ازدواج می گذارند اما پس از چندی که به قول معروف ماه عسل سپری شد و آبها از آسیاب فرو ریخت، به خود می آیند که چه اشتباهی کرده اند.

هرگاه کسی می خواهد اتومبیلی خریداری کند، ماه ها در مورد مدلها و سیستم  انواع مختلف ماشین همچنین در موارد مختلف دیگری مانند: تعداد سیلندر، قدرت موتور، نوع سوخت، مقدار مصرف، سیستم ترمزها، نوع لاستیکها،  حتی فرم صندلی ها، روان بودن گاز، کلاج، فرمان  تحقیق و مطالعه می کند و پس از آن که متوجه می شود تمامی مشخصات مورد تأیید و با سلیقه یکسان است و با مقدورات و امکاناتش همخوانی دارد، آنگاه اقدام به خرید می کند.

ولی نگفتی است که همین فرد هنگامی که می خواهد ازدواج کند و مادر یا پدر فرزندان آتیه خود را برگزیند حتی اغلب دیده شده است که این قدر به خود زحمت نمی دهد که یکی دو ماه در مورد همسر مورد نظرش و روحیه و شخصیت او مطالعه کند.

بدتر آن که زن ها و دخترها بیشتر از مردها عجله دارند، یعنی اگر دخترها همان قدر که در مورد انتخاب کیف و کفش شان دقت می کنند درباره انتخاب شوهر نیز دقت می کردند، بسیاری از خانواده  از بلا طلاق و جدایی دور می ماندند.

اغلب، دختر تحصیل کرده امروزی با مردی ازدواج می کنند که فقط از دو هفته پیش او را دیده و می شناسند و هنگامی که از او سؤال می شود معلوم می گردد که دختر خانم مثلاً به این علت با این آقا ازدواج کرده است که از بوی ادکلن او یا از رنگ لباس او خوشش آمده است.

وقتی زنی مجبور است لااقل پنجاه سال هر روز با یک مرد به سر برد و صبحانه، شام و ناهار بخورد و در زیر یک سقف زندگی کند و با او هم اغوش و هم بستر شود نه تنها قبل از هر کار و قبل از هر تصمیم باید اسم، سن و سال و شغل و خانواده این میهمان همیشگی خود را بداند، بلکه حتی باید بداند این آقا مثلاً از چه نوع غذا و چه نوع مربا و یا ترشی یا لباس و… هم خوشش می آید  زیرا بسیاری از اختلافات خانواده ها را دیده ایم که ابتدا بر سر همین موضوعات جزیی بوده و بعد به کدورت و جدایی منجر شده است.

بنابراین دختری که می خواهد ازدواج کند بد نیست فرض کند که مثلاً می خواهد موهایش را که خیلی بلند و زیباست کوتاه سازد. پیش از  آن که مو نازنینش را به دست قیچی تند و بی انصاف آرایشگر بسپارد، باید تمام فکرهایش را بکند. سپس تصمیم بگیرد وگرنه بعد از کوتاه کردن مو دید که موی کوتاه به او نمی آید وچهره ای بدترکیب پیدا کرده است دیگر هیچ کاری نمی تواند بکند.

درباره انتخاب همسر خود نیز لازم است لااقل همین قدرکه دربارہ مدل موتان فکر می کنید بیندیشید ومشورت کنید.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *