قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / چندین راه برای افزایش شیر مادر….
افزایش شیر مادر
افزایش شیر مادر

چندین راه برای افزایش شیر مادر….

شیر مادر افزایش می یابد اگر :

 به نوزاد خود اجازه دهد که هر موقع از شبانه روز، شیر او را بمکد. عمل مکیدن سبب تولید شیر بیشتر در مادر می شود. هر چه دفعات مکیدن شیر توسط نوزاد بیشتر باشد، تولید شیر نیز در مادر بیشتر خواهد بود.

خودش سینه را از دهان نوزاد بگیرد و به او شیر ندهد، بلکه باید به نوزاد فرصت دهد تا خودش شیر خوردن را رها کند. گرفتن سینه از دهان نوازد، روی محرک  طبیعی تولید شیر تاثیر منفی می گذارد.
استراحت کردن به مقدار کافی به مادران شیرده توصیه می شود. بدن مادر پس از هر بار شیردهی، مقدار زیادی انرژی از دست می دهد. این انرژی از طریق تغذیه مناسب و استراحت کافی قابل برگشت به بدن خواهد بود
در ابتدای هر بار شیردهی، شیر مادر آبکی تر است و به تدریج به مقدار چربی آن افزده می شود، طوری که در پایان هر مرحله شیردهی، مقدار چربی که برای رشد نوزاد ضروری است، بیشتر می شود.

مقدار مایعات دریافتی خود را افزایش دهند. افزایش مصرف آبمیوه  تازه و مصرف میوه و سبزی  تازه به افرایش تولید شیر کمک زیادی می کند.

موقع استرس و یا عصبانیت، به نوزاد خود شیر ندهند، زیرا مواد سمی موجود در خون بالا رفته و وارد شیر مادر می شوند و نوزاد را تحت تاثیر قرار می دهند.

برای زمانی که در خانه نیستند، هر چند ساعت یک بار شیر خود را بدوشند و تحت شرایط مناسب نگهداری کنند. این کار علاوه بر تداوم تولید شیر در سینه مادر و جلوگیری از خشک شدن آن، می تواند منبع غذایی خوبی برای نوزاد در غیبت مادر باشد.

افزایش شیر مادر در طب سنتی 

زنیان 25گرم،بادیان 25گرم،تخم زردک 20گرم ،تخم شوید 20گرم ،زیره سیاه 10گرم

همه را نرم کوبیده ،صبح و ظهر و شب یک قاشق مرباخوری در شیر حل کرده میل نمایند.

 عرق رازیانه، عرق زیره، عرق شوید. میزان مصرف یک فنجان بعد از هر وعده غذا. (مصرف سرکه شیره بعد از خوردن آبگوشت و خوردن آش جو همراه با چغندر نیز جهت افزایش شیر مادران توصیه شده است).

 

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *