قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چند توصیه گرانبها برای یک زندگی رضایت بخش ….
زندگی آرام
زندگی آرام

چند توصیه گرانبها برای یک زندگی رضایت بخش ….

چند توصیه گرانبها برای یک زندگی رضایت بخش ….

 

توصیه به والدین 

 

بعضی از اولیاء تصور می کنند زمانی که فرزندان کوچک آنها کار بی عیب و نقص انجام می دهند باید از آنان تشکر کرد و در صورت وجود نواقصی در کارشان باید آنها را سرکوب کرد و مورد انتقاد قرارداد،

بدیهی است که این کوبیدن  روح اعتماد و ثبات را از انها خواهد گرفت.به رفتار فرزندتان دقت کنید، آنها چگونه احساسات خود را به دیگران نشان میدهند.

از همین طریق متوجه می شوید که انها به چه چیز اهمیت میدهند؛

در این صورت به انتظارات آنها پی می برید. آدم  عاقبت اندیش، قبل از بچه دار شدن به وضعیت زندگی و روابط بین خودشان نظری می اندازند و به طورجدی کم و کاست زندگی مشترکشان را بررسی میکنند و توجه دارند که به طور تصادفی و ناخواسته بچه دار نشوند.

آگاهی از وضع طبیعی خود و دیگری و ایجاد زندگی سالم بهداشتی از لحاظ جسمی، روحی، تفاهم و گفتگوی آینده نگرانه، طرح مشکلات و پیدا کردن راه حل برای آنها لازمه خوشبختی و اقدام به برنامه ریزی برای بچه دار شدن است.

تا وقتی که کودکی به دنیا نیامده است زن و شوهر با همان برنامه  عادی و دلخواهشان شب و روز می گذرانند.

ولی وقتی که اولین کودکاشان به دنیا بیاید، ناگهان وضع فرق می کند، زن و شوهر وظیفه سنگینی روی دوششان قرار میگیرد که متأسفانه تعداد زیادی از خانواده  نوپا بعد از بچه دار شدن بدون برنامه قبلی گاهی به گرفتاری  عظیمی دچار می شوند و زندگی آرام آنها کارش به اختلاف جزیی و بعدها متأسفانه به اختلاف  کلی کشیده می شود.

 

توصیه به خانمها

 

به خانم محترم توصیه میشود که هرگز، هرگز خانه شوهرتان را به قصد رفتن به خانه پدر و مادرتان ترک نکنید

چون ترک خانه شوهر و منتظر ماندن برای این که شوهرتان با یک دسته گل بیاید و عذرخواهی بکند (حالا چه تقصیری کرده باشد چه تقصیری نکر ده باشد) برای هرمردی کار آسانی نیست و این مسأله ممکن است گاهی به طول بیانجامد و به ماه و سال هم بکشد و گاهی پادرمیانی اقوام نزدیک هم کاری از پیش نمی برد و اوضاع را از آنچه که هست خراب تر خواهد کرد.

تحت هیچ شرایطی منزل شوهرتان را ترک نکنید. اختلاف بین زن و شوهر امری است عادی و بعد از چند ساعت و یا چند روز از بین میرود و خواهید دید که همه چیز به حالت عادی بر میگردد.

یادتان باشد که اگر بی گدار به آب نزنید و جوانب کار را در نظر بگیرید همیشه با تفاهم و سازش مشکلات حل خواهد شد.

بد نیست بدانید که مردها کودکان بزرگی هستند! از توجه و محبت آنها غافل نباشید. آن وقت خواهید دید که در مدت زمان کوتاهی چقدر به یکدیگر وابسته می شوید و با کمال میل حاضرید یک عمر با خلوص و محبت در کنار هم زندگی کنید.

 

دعای پدر و مادر در حق فرزند

 

یکی از عواملی که باعث کسب توفیق انسان بزرگ شده است، دعای والدین در حق آنها است.

اصولاً دعای پدر و مادر در ایجاد توفیق نقش بسیار عظیمی دارد و این دعا باید از روز قبل از تولد فرزند و قبل از انعقاد نطفه آغاز شود.

این دعاها آن است که پدر و مادر دعا کنند فرزندشان از خدمت گذاران و بندگان مخلص و صالح خداوند شود تا بتواند به دین اسلام، مردم و مخلوقات خدا خدمت کند.

بسیاری از بزرگان و عالمان دینی ما همه توفیقات خود را به خاطر دعای پدر و مادر میدانند.

 

مطلب پیشنهادی

درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان   چه موقع این بچه را خواهم داشت؟» این سؤال را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *