چند راهکار ساده برای درمان معده درد …!


چند راهکار ساده برای درمان معده درد …!

چند راهکار ساده برای درمان معدہ درد ...!

معدہ درد 

دردهای نامشخص معده که مدت کوتاهی پس از مصرف داروهای پیشنهادی این بخش از بین نروند و یا دوباره عود کنند باید حتماً به وسیله پزشک معاینه و علت درد مشخص شود.

درمان معده درد

گرمای خشک کیسه های لاستیکی آب گرم اولین کمک برای بهبود درد معده و اسهال است و باعث کاهش درد و رفع انقباض ماهیچه هامی شود.قراردادن کمپرس بالش های گیاهی نیز برای درمان دردهای حاد و مزمن مناسب است. درد معده و قولنج روده را نیز به این روش می توان تسکین داد. بالش های آماده پر شده از یونجه در بازار وجود دارند که بروشور دقیقی در مورد روش مصرف به همراه دارند. البته این بالش را میتوانید خودتان نیز تهیه کنید.از پارچه کتانی بالشی به اندازهٔ محل درد مورد نظر بدوزید و آن را با یونجه پر کنید. ضخامت بالش باید بین پنج تا هشت سانتیمتر باشد، دهانه بالش را بدوزید و آن را در ظرف آب جوش قرار دهید، در ظرف را ببندید و بگذارید پانزده دقیقه دم بکشد. سپس بالش را از اب دراورید و بین دو تخته چوبی قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس بالش را در پارچه ای بپیچید، (دمای آن باید حدود ۴۰ تا۴۵ درجه سانتیگراد باشد، به هر حال، باید دمای آن به اندازه ای باشد که بتوانید آن را تحمل کنید) و آن را روی موضع دردناک قرار دهید. با پارچه پشمی ان را بپیچید تا روی بدنتان ثابت باقیبماند. پس از آن که بالش سرد شد آن را بردارید.

یکی از نسخه های خانگی قدیمی که هنوز هم در برخی از مناطق مورد استفاده قرار می گیرد مصرف منظم یک فنجان آب سیب زمینی پخته دو تا سه بار در روز برای درمان درد معده است. گرچه سلانین موجود در آب سیب زمینی تاثیری همانند آتروپین موجود در انواع گیاهان خانواده تاجریزی دارد و ضد درد است ولی مصرف طولانی مدت آن باعث ناراحتی های چشم و ضعف بینایی می شود. بنابراین، نباید از آب سیب زمینی استفاده شود. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد