قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / چند راه ساده برای درمان شب ادراری با گیاهان دارویی
شب ادراری
شب ادراری

چند راه ساده برای درمان شب ادراری با گیاهان دارویی

چند راه ساده برای درمان شب ادراری با گیاهان دارویی

 شب ادراری

شب‌ادراری یا شب‌میزی به حالتی گفته می‌شود که در سنی که معمولاً هم سن و سالان بیمار می‌توانند خود را کنترل کنند، شخص به طور غیرارادی در هنگام خواب ادرار می‌کند. اگر از ابتدای تولد هنوز کودک در شب ادرار می‌کند به این حالت شب ادراری اولیه (PNE) می‌گویند. اگر کودک شب ادراری نداشته و بعداً دچار آن شده به آن شب ادراری ثانویه (SNE) گویند. بیشتر دختران تا سن ۶ سالگی و بیشتر پسران تا سن ۷ سالگی از این حالت خارج می‌شوند. تا سن ۱۰ سالگی نزدیک به ۹۵٪ از کودکان بهبود می‌یابند. میان ۰٬۵٪ تا ۲٬۳٪ از بزرگسالان دارای شب ادراری هستند.

اگر کودک شما به سختی قادر به تمرکز حواس است و شبهنگام به سختی آرام  میشودازدمنوش ها و یا جوشانده گیاه خرنوب و کاواکاوا (نوعی فلفل) گیاه رازک و یا گیاه بومادران استفاده کنید.

درمان شب ادراری

اگر عامل سستی مثانه و عدم کنترل ادرار کودک شما روانی و روحی است و راهنماییهای قید شده نتوانسته است به شما کمک مؤثری بکند، میتوانید به صورت کوتاه مدت از داروهای گیاهی استفاده کنید.

استفاده از تخم گزنه چه به صورت استفاده در سوپها،نان های شیرینی و یا به صورت جوشانده شیرین شده وصاف کرده باعث تقویت مثانه شده و در صورتی که آنرا به مدت دو هفته، هر شب ادامه دهید، از شب ادراری.کودکان جلوگیری می ند استفاده از انجیر خشک نیز در تقویت کودکان بسیار مؤثر است. برای تقویت عمومی کودک خود و کمک به انقباض ماهیچه های مثانه از انجیر خشک و بادام شیرین استفاده کنید.

مراجعه به پزشک متخصص ارولوژی برای انجام معاینات جسمی و انجام آزمایش های پزشکی (انگل، کلیه، اسفنکترها، مثانه، اوره و…) .
مراجعه به روان پزشک کودک
استفاده از تشک هشداردهنده (زنگ دار) برای بیدار شدن کودک هنگام تخلیه ادرار (این تشک ها را می توانید از داروخانه تهیه کنید).
استرس های روانی، اجتماعی و عوامل اضطراب زا می تواند نقش مهمی در بروز شب ادراری داشته باشد. باید این عوامل به حداقل ممکن کاهش یابد
خوراندن مایعات زیاد مثل آب، چای، آب میوه، دوغ و… به کودک طی روز برای افزایش حجم مثانه.
فاصله بین مراحل ادرار کردن: کودک نباید با فاصله کوتاهی پس از مصرف مایعات ادرار کند و این زمان باید به مرور افزایش یابد

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *