قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / چند را درمان برای بیماری سندرم کلاین فلتر
سندرم کلاین فلتر
سندرم کلاین فلتر

چند را درمان برای بیماری سندرم کلاین فلتر

چند را درمان برای بیماری سندرم کلاین فلتر

سندرم کلاین فلتر

یک ناهنجاری کروموزومی در پسران میباشد کهباعث بلند شدن قد و اندام های تناسلی کوچک می شود. این بیماری از موقع تولد وجود دارد.

سندرم کلاین فلتر فقط پسران را مبتلا میکند. اما تصور می شود خیلی از موارد هرگز تشخیص داده نمی شوند. پسران مبتلا به جای یک کروموزوم Xدو رونوشت از کروموزوم X دارند  این مسئله منجر به سطح ناکافی هورمون جنسی مردانه(تستوسترون) شود و باعث عقیمی و ظاهر خاص صورت گردد.

علت بیماری، ژنتیکی و ناشی از یک کروموزوم اضافی خواهد بود.

علایم سندرم کلاین فلتر

یک پسر دارای سندرم کلاین فلتر اغلب هنگام تولد طبیعی به نظر میرسد. با وجود این در زمان بلوغ علائم جسمی بیماری به مرور آشکارتر می شود که عبارتند از:

ـ قد بلند.

– پاهای دراز

– آلت تناسلی و بیضه های کوچک.

در بعضی موارد بزرگی پستان نیز وجود دارد. اکثر مردان مبتلا به سندرم کلاین فلتر عقیم هستند زیرا نمیتوانند اسپرم تولید کنند. هم این که تعداد کمی از آنها ناتوانی کلی در یادگیری دارند.

درمان سندرم کلاین فلتر

اغلب شک به سندرم کلاین فلتر ازروی علائم جسمی پسر مبتلا هویدا می شود. یک آزمایش خون برای یافتن کروموزوم اضافه X تشخیص را تایید میکند. اگر در کودکی این بیماری تشخیص داده شود برای ایجاد صفات مردانه و پیشگیری از بزرگی پستان ممکن است درمان با یک مکمل تستوسترونی انجام شود، با وجود این اگر پستانها بزرگ شدند و فشار روانی ایجاد کردند ممکن است برای کاهش اندازه پستان ها عمل جراحی انجام شود. اکثر پسران به سندرم کلاین فلتر زندگی طبیعی دارند اگرچه نمی توانند پدر شوند. برای والدینی که کودک مبتلا داشته ا ند و باز هم می خواهند فرزند بیشتری داشته باشند مشاوره ژنتیک انجام می شود.

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *