چند روش حمام با گیاهان شفابخش


چند روش حمام با گیاهان شفابخش

چند روش حمام با گیاهان شفابخش

بسیاری از گیاهان افزون برخواص گفته شده، شفابخشی نیز هستند و به عنوان درمان کننده هم می توان از آنان کمک گرفت، زیرا به مقدار فراوان ویتامین دارند و به همین دلیل از ارزش زیادی برخوردارند. از این نوع گیاهان در حمام می توان استفاده کرد و به کمک آنها مقداری ویتامین به پوستاند. برگهای زیر فون و نعناع صحرایی از گیاهان مفیدی هستند که در سالم سازی پوست می توانند نفش مؤثری داشته باشند

 حمام های تقویت کننده پوست:

بسیاری از خانم ها برای تقویت پوست از کرم تقویت کننده استفاده می کنند و با خواص معجزه آسای مواد گیاهی آشنائی ندارند. درحالی که بعضی از روغنهای گیاهی مؤثرترین و بهترین تقویت کننده های پوست هستند و سلامت و شادابی آن را صد چندان می کنند. روغن بادام، روغن آفتابگردان و روغن دانه کتان از دیگر روغنهای گیاهی بگذارند.

حمام سرکه سیب:

یکی از حمامهای بسیار خوب و مؤثر، حمام با سرکهٔ سیب است. با افزودن یک فنجان سرکهٔ سیب به آب وان، میتوانید اسید پوست را تأمین کنید و لطافت بیشتری به پوست ببخشید.

حمام رفع خستگی:

دوش سرد و گرم به تناوب، خستگی را از پوست میگیرد. این کار زمانی نتیجهٔ بهتری خواهد داشت که زیر دوش آب گرم بایستید و با دوش دستی آب سرد به بدن بپاشید، به طوریکه پوست دو درجه حرارت مختلف را یکجا دریافت و حس کند. برای رفع خستگی پاها، آنها را به مدت سه دقیقه در آب سرد قرار دهید. این کار افزون بر رفع خستگی پاها، سبب می شود که راحتتر و زودتر به خواب بروید

بوراکس و آب به صورت بپاشید!

یک قاشق چایخوری بوراکس را در مقداری آب سرد بریزید و آن را به صورت بپاشید. این محلول مانند آب باران لطافت بخش پوست است و بهترین زمان برای انجام این کار شبها پس از پاک کردن پوست است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد