previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

چند روش حمام با گیاهان شفابخش


چند روش حمام با گیاهان شفابخش

چند روش حمام با گیاهان شفابخش

بسیاری از گیاهان افزون برخواص گفته شده، شفابخشی نیز هستند و به عنوان درمان کننده هم می توان از آنان کمک گرفت، زیرا به مقدار فراوان ویتامین دارند و به همین دلیل از ارزش زیادی برخوردارند. از این نوع گیاهان در حمام می توان استفاده کرد و به کمک آنها مقداری ویتامین به پوستاند.

برگهای زیر فون و نعناع صحرایی از گیاهان مفیدی هستند که در سالم سازی پوست می توانند نفش مؤثری داشته باشند

 حمام های تقویت کننده پوست:

بسیاری از خانم ها برای تقویت پوست از کرم تقویت کننده استفاده می کنند و با خواص معجزه آسای مواد گیاهی آشنائی ندارند. درحالی که بعضی از روغنهای گیاهی مؤثرترین و بهترین تقویت کننده های پوست هستند و سلامت و شادابی آن را صد چندان می کنند.

روغن بادام، روغن آفتابگردان و روغن دانه کتان از دیگر روغنهای گیاهی بگذارند.

حمام سرکه سیب:

یکی از حمامهای بسیار خوب و مؤثر، حمام با سرکهٔ سیب است. با افزودن یک فنجان سرکهٔ سیب به آب وان، میتوانید اسید پوست را تأمین

کنید و لطافت بیشتری به پوست ببخشید.

حمام رفع خستگی:

دوش سرد و گرم به تناوب، خستگی را از پوست میگیرد. این کار زمانی نتیجهٔ بهتری خواهد داشت که زیر دوش آب گرم بایستید و با دوش دستی آب سرد به بدن بپاشید، به طوریکه پوست دو درجه حرارت مختلف را یکجا دریافت و حس کند. برای رفع خستگی پاها، آنها را به مدت سه دقیقه در آب سرد قرار دهید. این کار افزون بر رفع خستگی پاها، سبب می شود که راحتتر و زودتر به خواب بروید

بوراکس و آب به صورت بپاشید!

یک قاشق چایخوری بوراکس را در مقداری آب سرد بریزید و آن را به صورت بپاشید. این محلول مانند آب باران لطافت بخش پوست است و بهترین زمان برای انجام این کار شبها پس از پاک کردن پوست است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد