قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چند نشانه استرس را بخاطر بسپارید!!
استرس
استرس

چند نشانه استرس را بخاطر بسپارید!!

چند نشانه استرس را بخاطر بسپارید!!

 استرس

تمرین احساس رهایی از استرس: بهترین موقع برای این تمرین، صبح زود به محض بیدار شدن و ترک رختخواب است. راست بنشینیدچشم هایتان را آهسته بندید، نفس عمیق بکشید، آن را تا پنج شماره در سینه حبس کنید، بعد هوا را آهسته بیرون بدهید. سپس چند نفس عادی در همان حال بکشید. خوب است بدانید که وقتی در محلی ساکت چشم هایتان را ببندید امواج مغزی شما از (بتا به آلفا) تغییر میکند (امواج آلفا آرامش دهنده اند). تمام توجه خود را به نقاطی از بدن معطوف سازید که در آنجاها فشردگی یا تنش احساس می کنید. بعد متوجه نقاطی باشید که در آنجاها احساس آرامش می کنید.  دست هایتان را روی زانوها قرار دهید یا آویزان کنید. بعد مشت ها را محکم ببندید و به مدت ۵ ثانیه در همان حال نگه دارید، به احساس تنش که از مشت کردن دست، به شما عارض می شود توجه کنید بعد مشت ها را آهسته باز کنید و به چگونگی رفع تنش توجه کنید. مسئله مهم، احساس تفاوت دو حالت و تغییر تدریجی آن است؛ احساس تنش و احساس رهایی از تنش.

درمان استرس

• چشمها را محکم ببندید و به مدت پنج ثانیه در همان حالت نگه دارید، سپس آهسته باز کنید و به تفاوت دو حالت توجه کنید.

• چشمها را محکم ببندید و پنج ثانیه نگهدارید، اما پیش از باز کردن کره چشم را در دایره وسیعی در دو جهت مخالف بچرخانید و متوجه تفاوت دو حالت باشید

• عضله پیشانی را به مدت پنج ثانیه سخت منقبض و سپس رها کنید و به تفاوت دو حالت تو جه کنید.

آرواره پایین را سخت به آرواره بالا به مدت پنج ثانیه فشار دهید و سپس رها سازید به تفاوت دو حالت توجه کنید.

• سر را به عقب خم کنید، پنج ثانیه در همان حال نگه دارید و رها کنید همین کار را با کج کردن سر به راست و سپس به چاپ و بعداً به جلو انجام دهید و همواره متوجه تفاوت دو حالت باشید. این کار را با همه مفصل ها انجام دهید، تمامی این حرکات بیش از ده دقیقه طول نخواهد کشید، پس از اتمام کار، یک نفس عمیق بکشید به مدت پنج شماره آن را حبس کنید و سپس هوا را بیرون بدهید.

• بار دیگر به نقاطی توجه کنید که تنش احساس می کنید و سپس به نقاطی که آرامش را احساس می کنید. تکرار این اعمال در دراز مدت راه رهایی از تنش را به شما می آموزد.

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *