قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / چند نکته که در بارداری باید رعایت کنیم!!
نکات بارداری
نکات بارداری

چند نکته که در بارداری باید رعایت کنیم!!

چند نکته که در بارداری باید رعایت کنیم!!

سفر در دوران بارداری

در حال حاضر ۵ ماهه باردار هستم و قصد مسافرت دارم، آیا میتوانم؟ از نظر مسافرت هوایی در صورتیکه خطوط هوایی با فشار مناسب تنظیم باشد حتی تا اواخر دوران بارداری اشکالی ایجاد نمی کند ولی أصولاً بعد از هفت ماهگی از نظر عوارض احتمالی اجازه پزشک معالج لازم است. در خطوط هوایی طولانی مشکل اساسی تسهیلات از نظر عوارضی احتمالی است، در ضمن هر دو ساعت یک بار باید خانم حامله قدم بزند. اگر با اتومبیل سفر می کنید، حتماً از کمربند ایمنی استفاده کنید. به هیچ وجه با موتورسیکلت مسافرت نکنید.

سن مناسب بارداری

در حال حاضر ۱۶ ساله هستم و یک سال است که از زمان ازدواجم می گذرد، زمان مناسب بارداری برای من چه موقع است؟

بهتر است تا سن ۲۰ سالگی باردار نشوید. تا هم از نظر تکامل جنسی و رشد استخوانی به رشد لازم برسد. و هم اینکه از نظر روحی و روانی و توانایی پذیرش حاملگی را داشته باشید. حاملگی قبل از سن ۲۰ سالگی، ریسک بالاتری دارد و ضمناً میزان سزارین افزایش مییابد.

لباسهای مناسب در دوران بارداری

آیا استفاده از کفش های پاشنه کوتاه در دوران حاملگی ضروری است؟ استفاده از کفش پاشنه بلند در دوران حاملگی منعی ندارد، مگر این که با عبث کمردرد شود. و یا این که فرد حامله نتواند تعادل خود را حفظ . در دوران حاملگی لباس بهتر است، گشاد و راحت باشد و حتماً در مواردی که کمردرد وجود دارد، بهتر است از شکم بند دوران بارداری استفاده شود. استفاده از گن به علت پرخونی داخل شکم باعث افزایش واریس می شود.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *