قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / چه بیماری هایی مربوط به زنان میشود..؟؟
بیماری های مربوط به زنان
بیماری های مربوط به زنان

چه بیماری هایی مربوط به زنان میشود..؟؟

چه بیماری هایی مربوط به زنان میشود..؟؟

بیماری های مربوط به زنان

غالب ترین و اصلی ترین بیماریهای مخصوص و مربوط به زنان ترشحات، دردهای قاعدگی و مشکلات و ناراحتیهای مربوط به یائسگی است.

ترشحات (فلور – ترشحات مهبلی) 

ترشحات آلت تناسلی زنان توسط اسید لاکتیک (لاکتوباسیل ها) اسیدی شده، به این طریق از عفونت ها جلوگیری می کند. در اینجا منظور ترشحات سفید رنگ و یا ترشحات بیش از حد متعادل و به صورت پیوسته از آلت تناسلی درطی زمان نامشخص می باشد.

در خلال دوران بارداری و همچنین مدتی کوتاه قبل و بعد از عادت ماهانه، ترشحات زیادتر از معمول طبیعی است. چگونگی و کیفیت  وضعیت ترشحات بستگی به عامل به وجود آورنده دارد؛ ترشحات سفید رنگ بدون هیچ گونه آثار و نشانه دیگر نشان دهنده  اختلالات هورمونی و عدم کارکرد صحیح تخمدان ها میباشد.

ترشحات سفید مایل به زردفاقد بو که حالتی خرد و ریز شده دارند و همراه با خارشو سوزش در ورودی آلت تناسلی و همچنین قرمزی و یاهمراه هستند، نمایانگر عفونت های قارچی می باشند.

پیشگیری

ارگان های داخلی زنان به ویژه ارتباط مستقیمی با متابولیسمو سوخت و ساز و تغییر و تحولات هورمونی در بدن دارد، و برای این که تمامی فعل و انفعالات بدون مشکل به کارویتامینهای مورد نیاز بدن ضروری و اجتناب ناپذیر است.

این مهم را در نظر داشته باشید که قرص های ضد بارداری جذب بسیاری از املاح و ویتامین ها را کاهش می دهند، اما اگر مصرف آن ها ضروری است، باید بیش از هر زمان  دیگر از ویتامین و دیگر املاح استفاده کنید. همچنین دوران بارداری، شیردهی و دوران قاعدگی زمان هایی هستند که در این زمانها خانم ها به تغذیه مناسب تر و رسیدگی بیشتر نیاز دارند.

دردها و احساس ناخوشایند که در ارتباط با عادت ماهانه هستند، اغلب در صورت تغذیه مناسب و استفاده از مکمل های غذایی طبیعی که در اینجا توضیح داده میشود  کاهش مییابند.

برای این که به عنوان یک زن در مقابل تمامی شرایط طبیعی و ارگانی که خداوند در وجودتان قرار داده است به درستی استوار باشیم، بسیار مهم است که تجربیات گذشتگان را دوبارہ کشف کنیم و تدابیر و دانسته های علم نوین را نیز به کار ببریم. شما در مورد راهنمایی های بیشتر می توانید به پزشکان متخصص پیشگیری مراجعه کنید،

در صورتی که جزء افرادی هستید که هر چند یک بار مبتلا به عفونتهای قارچی می شوید، باید به تغییر روش تغذیه خود به صورت دائم فکر کنید. یک رژیم بسیار موفق در مقابل عفونت های قارچی تنها با درمان موضعی عفونت جواب گو می باشد؛ به همراه ان باید از مصرف شکر در مواد غذایی به شکل جدی چشم پوشی کنید، زیرا مصرف قند و شکر باعث به وجود آوردن بستر رشد مناسب برای قارچ ها میشود.

تغذیه خود را باید براساس مصرف زیاد سبزیجات و میوه جات تازه، سالادهای مختلف، ماست چکیده، پنیر، ماست، گوشت ماهی تغییر بدهید. مواد غذایی حاوی کربوهیدرات مانند نان، ماکارونی و یا سیب زمینی برای زمان کوتاهی تا درمان کامل باید از برنامه ی غذایی حذف شوند.

پوشیدن شلوارهای تنگ و به خصوص شلوارهای جین (لی) و همچنین شورتها و یا جورابهایی که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند بهترین محیط؛ یعنی به محیط گرم و فاقد هوای تمیز و اکسیژن برای قارچ ها فراهم می کنند.

با استفاده از الیاف طبیعی و همچنین لباس های راحت و آزاد، قارچ ها امکان رشد و یا رسوخ کمتری، مییابند. نظافت روزانه ضروری است، اما بر عکس زیاده روی در نظافت و بهداشت می تواند توازن طبیعی سیستم دفاعی موضعی بدن را از بین ببرد. شستن روزانه و یا دوش گرفتن کافی است. استفاده از اسپری های مخصوص آلت و یا نشستن در آب چندان ضروری و مفید نیست.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *