قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / چه رابطه ایی بین صرع و سردرد میگرن وجود دارد؟
رابطه بین صرع و سردرد میگرن
رابطه بین صرع و سردرد میگرن

چه رابطه ایی بین صرع و سردرد میگرن وجود دارد؟

چه رابطه ایی بین صرع و سردرد میگرن وجود دارد؟

رابطه بین صرع و سردرد میگرن

در یا تحقیق دیگر دکتر اگر کشف کرد کودکانی که مبتلا به سردرد میگرن هستند غالباً دچار حمله های صرعی نیز میشوند و حمله های صرعی این گونه کودکان نیز با پرهیز از برخی غذاها کنترل می شود. در این تحقیق دکتر اگر ۶۳ کودلد را که ۱۸ نفر آنها فقط صرع داشتند و ۴۵ نفر آنها مبتلا به حمله های صرعی بوده و در عین حال سردرد میگرن نیز داشتند مورد بررسی قرار داده است. مدت ۴ هفته بیماران جوان تحت رژیم غذای به نام الیگوآنتیژن قرار داشتند. رژیم الیگوآنتیژنیای شامل غذاهای است که به عنوان غذاهای بدون آلرژی شناخته میشوند.

pc844ea9efa476785f76103df5fe1c66e5_zimg_001_13

در نتیجه آزمایش دیده شد که این رژیم غذای برای کودکانی که مبتلا به صرع و سردرد میگرن بودند خیلی مؤثر بود و بیماری ۵۵درصد آنها بکلی قطع شد و تعداد حمله های صرعی ۲۵ درصد آنها نیز خیلی کاهش یافته بود، ولی رژیم غذای فوق روی کودکانی که فقط مبتلا به سردرد میگرن بودند هیچ اثر درمانی نداشت. به منظور تأیید بیشتر موضوع دکتر اگر آزمایش دیگری با طرح علمی کور مضاعفانجام داد که در آن مقداری از غذاهای مظنون به آلرژی زا بودن به طور مخفی و دور از دید و اطلاع بیماران داخل غذای فرد فرد کودکان نمود و دیده شد که در ۳۲ نفر از بیماران با ۸۹ درصد احتمال، حمله های صرعی عود کرد.

انواع غذاهای که با احتمال زیاد حمله صرع را تحریک می کنند به ترتیب محتمل بودن عبارتنداز:

شیرگاو (با ۳۷ درصد احتمال)،

پنیر گاو (با ۳۶ درصد احتمال)،

مرکبات و گندم (با ۲۹ درصد احتمال)،

تخم مرغ (با ۱۹ درصد احتمال)،

گوجه فرنگی (با ۱۵ درصد احتمال)

شوکولات (با ۱۱ درصد احتمال)،

ذرت (با ۱۰درصد احتمال)،

و تمام کودکان حداقل به دو نوع از مواد غذای فوق عکس العمل نشان دادند و پس از ۷ ماه تا سه سال کودکانی که از خوردن غذاهای آلرژی زا پرهیز کرده بودند، صرع بیش از ۵۰درصد آنها تحت کنترل کامل درآمده و بقیه نیز خیلی کمتر حمله صرع داشتند و در اغلب آنها سردرد میگرن قطع شده و یا خیلی کاهش یافته بود. پس از این آزمایش دکتر اگر معتقد شده است که رژیم غذای مناسب درمان نیرومندی برای بیماری صرع – میگرن است.

ارتباط بین صرع و میگرن مدتها فکر اگر را به خود مشغول داشته بود. دکتر اگر می گوید هر دو این بیماریها با تغییرات شیمیائی مغز در ارتباط با نوروترانسمیترها مرتبط هستند و میدانیم که نوروترانسمیترهازیر نفوذ و تحت تأثیر انواع موادغذای هستند. بنابراین منطقأرژیم غذای مناسب باید برای کنترل این بیماری (صرع و میگرن ) مؤثر باشد. رژیم غذای فوق ظاهراً در مورد کودکانی که در عین حال مبتلا به صرع و میگرن هستند مؤثر است، ولی در مورد کودکانی که فقط مبتلا به صرع هستند تا بحال آزمایش قابلذکری گزارش نشده است.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *