چه راه هایی برای درمان هپاتیت وجود دارد؟


چه راه هایی برای درمان هپاتیت وجود دارد؟

چه راه هایی برای درمان هپاتیت وجود دارد؟

درمان هپیاتیت با جراحی:

 اگر صدمات وارده به کبد بر اثر بیماری هپاتیت به قدری باشد که خطر توقف کامل فعالیت کبد وجود داشته باشد و درمان نتواند هیچ کمکی بکند، در نتیجه در چنین مواردی ممکن است نیاز به پیوند کبد باشد.abule1qhwwk4ycnvr-2

گرچه بیماران مبتلا به هپاتیت هیچ گاه به پیوند کبدی نیاز نخواهند داشت، اما در بین مبتلایان به هپاتیت مزمن که دچار سیروز هستند، نارسایی کبد ممکن است رخ دهد. وقتی چنین مشکلی ایجاد شد تنها راه نجات دادن زندگی بیمار پیوند کبد می باشد ولی حتی وقتی که احتمال نارسایی کبد هم وجود داشته باشد، باز هم هر بیماری را نمی توان به عنوان یک کاندیدای خوب برای پیوند کبد در نظر گرفت.

پیوند کبد بسیار پیچیده و خطرناک می باشد و کبدهای اهدایی نیز بسیار کم می باشند. به علاوه پیوندنمی باشد، در مواردی که سایر بیماری ها نیز وجود داشته باشند و فرد مبتلا به نارسایی کبد، دچار بیماری قلبی یا ریوی، سرطان در سایر اعضای بدن به غیر از کبد، ایدز یا معتاد به مواد مخدر یا الکل باشد، عمل پیوند کبد با موفقیت همراه نخواهد بود.

درمان های رایج هپاتیت:

وقتی تشخیص هپاتیت در بیماری داده شد، پزشک شد تا آسیب وارده به کبد ارزیابی کرده و براساس آن درمان را تجویز میکند. صرف نظر از نوع درمانی که تجویز می شود، هدف پزشک پیشگیری یا به تأخیر انداختن صدمه  کبدی، حفظ عمل کرد کبد و تسکین علایم بیماری هپاتیت میباشد. وقتی با انجام آزمایشات معلوم شود پزشکان و بیماران ترجیح می دهند که درمان را به تأخیر بیندازند زیرا درمان هپاتیت اغلب کاملاً ناخوشایند می باشد و اگر کبد دچار صدمه  شدیدتری شده باشد، درمان دارویی معمولاً تجویز می شود. متأسفانه امروزه داروهای زیادی وجود ندارند که بتوان به طور مؤثر هپاتیت را درمان کرد. فقط چند داروی محدود وجود دارد که می توانند بدون این که به سلول های بدن آسیبی برسانند به ویروس ها حمله کنند. سایر داروها به غیر از این که موجب از بین رفتن ویروس ها می شوند به سلول های کبدی نیز آسیب وارد داروهای آنتی ویرال (ضدویروس) معروف هستند می توان در درمان هپاتیت استفاده کرد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد