قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای امیزشی / چه زمانی باید آزمایش از نظر ایدز انجام شود؟
چه زمانی باید آزمایش از نظر ایدز انجام شود؟
چه زمانی باید آزمایش از نظر ایدز انجام شود؟

چه زمانی باید آزمایش از نظر ایدز انجام شود؟

چه زمانی باید آزمایش از نظر ایدز انجام شود؟

همان طوری که قبلاً ذکر شد، افرادی که در خطر بسیار اندک مواجهه با ایدز هستند بیشترین احتمال آزمایش مثبت کاذب را دارند. در حال حاضر اگر ۱۰۰ هزار نفر از افراد بدون ایدز ازنظر وجود پادتن ایدز آزمایش شوند، ۱۰ نفر از آنان با هر دو آزمایش الیزا و وسترن بلات نتیجه مثبت کاذب نشان می دهند. نتایج زیان آور این تشخیص غلط را نباید دست کم گرفت. صرف نظر از اضطراب ناشی از این باور نادرست که مبتلا به یک بیماری کشنده هستید، ممکن است در دسترسی به بیمه سلامتی یا عمر و یا حتی در به دست آوردن شغل دچارمشکل شوید.

اگر در گروه پرخطر قرار دارید باید آزمایش شوید تا بدانید که آیا باید عملکرد جنسیخود را تغییر دهید یا خیر. در نهایت افرادی که در نظر دارند از لحاظ ایدز مورد آزمایش قرار گیرند باید سه عامل را بسنجند.

(۱) حصول اطمینان روانی از اینکه آیا در اثر مواجهه احتمالی از ابتلای به بیماری در امان مانده اید یا خیر

(۲) اضطراب ناشی از عدم آگاهی از وضعیت خود

(۳) آگاهی بالقوه مخرب از این نکته که شما به یک بیماری لاعلاج مبتلا شده اید. دو عامل دیگر نیز باید در نظر گرفته شود. اگر فکر می کنید که ممکن است اخیراً در معرض بیماری قرار گرفته اید و آزمایش شما منفی است باید آزمایش را ۳ ماه دیگر تکرار کنید تا فاصله زمانی بین عفونت و مثبت شدن آزمایش از نظر سرم شناسی سپری شود. اگر تصمیم به انجام آزمایش گرفتید در جستجوی مؤسسه ای باشید که در صورت مثبت شدن نتیجه آزمایش بتواند شما را راهنمایی کند.

ایدز و شیادی

به نظر میرسد کمتر بیماری مثل مبتلایان به ایدز هدف شیادان قرار گرفته باشد. این قابل درک است که هر فرد مبتلا به یک بیماری لاعلاج پذیرای نظرات جدید درمانی (حتی نوع افراطی آن) باشد. ولی لطفاً مراقب هر کسی که شکل جدیدی از درمان را ارائه می کند، باشید. اگر این افراد به طور مستقیم وابسته به دانشکده پزشکی یا مؤسسات پزشکی شناخته شده در سطح ملی نیستند به شیاد بودن آنها مشکوک شوید، زیرا در این مؤسسات است که پیشرفت های راستین و قابل اعتماد برای مقابله با ایدز در جریان است.

از میان فراورده ها و داروهای تقلبی ایدز که فهرست آن توسط بخش مصرف کنندگان اداره غذا و دارو منتشر شده است می توان از جلبکهای آبی و سبز (که به آن لجن آبگیر نیز می گویند)، تزریق پراکسید هیدروژن، ماده نگهدارنده غذا به نام BHT، قرص های مشتق از موش هایی که به آنها ویروس ایدز تلقیح شده است، قرص های لسیتین، و کپسول های گیاهی که در آنها مقادیر زیادی فلزات سمی پیدا شده است، نام برد.

برخی از درمانهایی که روی آنها تبلیغ می شود عبارتند از: ضربه زدن به غده تیموس برای تولید سلولهای سفید، مالیدن بوته های خشک به پوست، شستشوی بدن با محلول های رنگبر، و قراردادن اعضای تناسلی و راست روده در معرض تابش آفتاب در ساعت ۴ بعدازظهر، لطفاً به هیچ یک از این موارد اعتماد نکنید.

مطلب پیشنهادی

سیفلیس

 همه چیز در مورد بیماری مقاربتی سیفلیس و  علایم آن

 همه چیز در مورد بیماری مقاربتی سیفلیس و  علایم آن   سیفلیس یک عفونت باکتریایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *