قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / چه عواملی موجب قرمزی یا خستگی چشم میشود؟
راه درمان قرمزی یا خستگی چشم
راه درمان قرمزی یا خستگی چشم

چه عواملی موجب قرمزی یا خستگی چشم میشود؟

 چه عواملی موجب قرمزی یا خستگی چشم میشود؟

اگر چشم از فرط خستگی، بی خوابی، سرما، سوز و باد، ضربه خوردگی، اصابت انگشت یا شیئی به چشم قرمز شود، هیچ ناراحت نشوید و به آن دست نزنید و دارویی در آن نریزید، فقط موقع خواب یک عدد زرده ی تخم مرغ خام را گرم کرده و روی پنبه یا گاز گذاشته و پس از بستن چشم آن را پشت پلک ضماد گذارید و بخوابید. در صورتی که بهبودی کامل حاصل نشد وآثاری باقی ماند، تا سه شب آن کار را تکرار کنید.

راه درمان قرمزی یا خستگی چشم:

  • پنجاه گرم برگ گردو را پس از شستن در یک  لیتر آب 15دقیقه بجوشانید آب آن را صاف کرده  و پس از  سرد شدن با آن چشم را شستشو دهید.
  • پوست و برگ تیول را بجوشانید و با آب صاف کرده ی آن چشم را بشویید.
  • ده گرم برگ خشک بارهنگ را در یک لیوان آب جوش بریزید و درب لیوان را بگذارید و پس از ۲۰ دقیقه آب آن را صاف و چشم را شستشو دهید.
  •  کمی مرمکی را نرم بکوبید و در کمی آب جوش حل کنید و یک قطره در چشم بچکانید.
  •  دویست گرم ریشه ی شیرین بیان شسته و تمیز شده را نیم کوب و در یک لیتر آب 20 دقیقه بجوشانید. ۱۵ دقیقه هم دم کنید سپس با آب صاف کرده ی آن چشم را شستشو دهید.
  •  سیب زمینی خام را ریز رنده کنید و پشت پلک چشم بگذارید و بخوابید.
  •  مغز ناخنک، بابونه ی شیرازی، چای معمولی خشک و گل بنفشه از هر کدام به نسبت مساوی مخلوط کرده و هر روز صبح یک قاشق شربت خوری ازآن را بجوشانید. آب آن را صاف و در طول روز چندمرتبه هر بار کمی از آن را در یک استکان تمیز بریزید و سر را بالا گرفته و استکان را روی چشم برگردانید بعد چشم را باز نگه داشته و خوب با آن چشم را شستشودهید.

red-eye

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *