قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / چه عواملی موجب کند ذهنی میشود؟
کند ذهنی
کند ذهنی

چه عواملی موجب کند ذهنی میشود؟

چه عواملی موجب کند ذهنی میشود؟

منطقه ی فهم در مغز در ثلث میانی ناحیه گیجگاه قرار دارد و ممکن است گاهی به مرض مبتلا شود که به آن بیماری کند ذهنی و یا دیرفهمی گویند. برای برطرف کردن این بیماری از خوراکی های زیر بیشتراستفاده کنید.

آب پرتقال، آب لیمو، آب دم کرده ی مربم   گلی، سیر، پیاز، سرکه، گلاب، باقلا، ماش،جو  فندق، بادام پوست کنده یا خلال بادام درختی، کشمش، مویز، انجیر، کنجد، مغز گردو، مغز سر مرغ، مغز سرماهی، میگو، آب دم کرده ی سنبل الطیب، نوشابه کومبوچا، مخلوط پودر زنجبیل و  عسل، خیار، رنده شده  سیب درختی قرمز با پوست آن مخلوط باکمی عسل، والک، مرزہ، خرفه، کرفس، گشنیز، چغندر، چوب چینی، پوست هلیله زرد.

علل قبل از تولد:

– علل وراثتى
بدین معنى که فرزندان، بسیارى از صفات و ویژگى‌ها را از والدین و اجداد خویش به ارث مى‌برند. پاره‌اى از صفات مربوط به جنبه‌هاى روانى و استعدادى است. کودکان هوش خود را از پدر و مادر به ارث مى‌برند. این مطلب درباره بیش از ۸۰درصد مردم صادق است که اگر والدین کودن و عقب‌مانده باشند فرزندان آنها هم واجد همان صفات و خصایص خواهند شد.
همچنین در این زمینه از کم وزیاد شدن کروموزوم‌ها، بالابودن سن مادر، ازدواج کم‌خونى که در برخى از شرایط احتمال بارزشدن ضایعه در آن زیاد است، موجود ژن مغلوب از همان نوع در کروموزوم که سبب تقویت و بروز مى‌شود باید سخن گفت. این علل و عوامل کلاً داراى جنبه ژنتیک هستند.
– علل مربوط به دوران رحم
دوران حیات رحمى دورانى سرنوشت‌ساز است. براساس پاره‌اى از روایات پایه‌هاى بدبختى یا خوشبختى کودک در آن دوره گذارده مى‌شود. عواملى که دراین دوره براى کندذهنى‌ها مؤثرند عبارتند از:
اعتیاد والدین به الکل که موجب مسمومیت جنین است، داروهاى شیمیائى مثل آرام‌بخش‌ها، تالید ومیدها، مصرف بسیار ویتامینA (آ)، و ویتامینK (کا)، عامل ارهاش خون، بیمارى یرقان مادر در دوران حمل، ابتلاى مادر به سرخجه در سه‌ماهه اول باردارى که باعث تخریب سلول‌ها شده و خون‌رسانى را به عقب مى‌اندازد، فساد جفت که عامل ویروسى و باکترى‌ها در آن دخالت دارد، هیجانات، ترس‌ها و اضطرابات مادر در دوران حمل و سرماخوردگى شدید مادر.
از دیگر موارد عفونت تبخالى در جهازتناسلی، عامل لاغرى مادر در دوران حمل، تغذیه ناکافی، بى‌اشتهائى عصبى و روانى مادر، ابتلاى به سفلیس، عفونت‌هاى ویروسى مثل اوریون، آنفلوآنزا، تب‌هاى شدید و بصورت حاد، ضربه‌ها برشکم مادر، تأثیر اشعه ایکس روى تخم و نطفه در ماه‌هاى اول و … است.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *