خانه / مغز و سیستم اعصاب / چه موقع باید از سرگیجه نگران شد؟؟
سرگیجه
سرگیجه

چه موقع باید از سرگیجه نگران شد؟؟

چه موقع باید از سرگیجه نگران شد؟؟

سرگیجه

احساس سرگیجه، اغلب نشانه  برای عدم کارکرد صحیح و وجود اختلال در عضو حفظ تعادل بدن در گوش می باشد. به صورت عمده و اساسی سرگیجه ها در سه فرم و شکل دسته بندی شده اند سرگیجه هایی که علت روحی دارند، سرگیجه هایی که زیاد به طول می انجامند و با تهوع همراه هستند و به علت حرکات و یا انجام کارهایی که به آنها عادات نداریم به وجود می آیند (چیزی مانند سفرهای دریایی و یا سفرهایی که با ماشین انجام میشود) دیگر سرگیجه بر  به صورت ناگهانی ظاهر شده و احساس سرگیجه  نامشخص و نامعلوم است. این نوع سرگیجه میتواند از طریق اختلالات در قلب و یا تنظیم گردش خون به وجود بیاید، که در مغز باعث اختلال در خونرسانی و همچنین اختلالات در تغذیه میشود. علت نوع دیگر سرگیجه در واقع این است که ارتباط مستقیم میان عضو حفظ تعادل و دیگر اعضا (چشم ماهیچه ها، زردپی و مفاصل) اسیب دیده است، چیزی که باعث هماهنگی و تنظیم و تعادل بدن انسان میشود. عواملی که باعث به وجود آمدن سرگیجه میشوند میتوان به عدم تأمین صحیح و کافی املاح در بدن، فشار خون پایین، بیماری منیر (آسیب دیدگی گوشی داخلی) بیماری های سرخرگی، پایین بودن قند خون، آسیب دیدگی ستون مهره های گردن، عدم اکسیژن کافی، فشار خون بالا، یا بیماریهای عصبی یا چشمی اشاره نمود.

 درمان سرگیجه

اگر سرگیجه تا چندین روز طول کشید، در این صورت باید فورا به پزشک مراجعه نمایید، تا در درجه  اول عامل به وجود آورنده شناسایی کرده، تشخیص دهد.

اگر عوامل به وجود آورنده سرگیجه شناسایی شده و در حال درمان آن هستید، میتوانید علاوه بر روشهای درمانی از کمپرس های سرد و یا داغ که روی گردن خود قرار می دهید، استفاده کنید. همچنین ماساژ در ناحیه  گردن وپشت سر نیز در مدت زمان کوتاهی به شما آرامش و تسکین می دهند. در مواقعی که در هنگام سفر دچار سرگیجه میشوید میتوانید از محصولات گیاهی که حاوی زنجبیل هستند و یا پودر خشک شده  زنجبیل استفاده کنید

در سرگیجه هایی که به خاطر اختلالات در جریان گردش خون به وجود آمده است میتوان از داروهای گیاهی استفاده نمود

telegram

همچنین ببینید

سل ستون مهره

سل ستون مهره را چگونه درمان کنیم…؟؟

 سل ستون مهره را چگونه درمان کنیم…؟؟   درگیری سلی مهره های گردنی نادرتر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *