چه چیزی باعث نفخ و دل پیچه می شود؟؟


چه چیزی باعث نفخ و دل پیچه می شود؟؟

چه چیزی باعث نفخ و دل پیچه می شود؟؟

نفخ و دل پیچه

چای زیره، چای رازیانه، چای بادیان برای درمان نفخ اغلب نوشیدن یک فنجان چایزیره، رازیانه یا بادیان کافی خواهد بود.یک قاشقچای خوری پر از پودر گیاهی (یا دو قاشق چای خوری تخم نکوبیده و کامل) هر کدام از سه نوع گیاه توصیه شده را در قوری در بسته به مدت ده دقیقه با اب جوش دم کنید و صاف کنید. پس از صرف غذا یک فنجان چای شیرین نشده را به صورت گرم و جرعه جرعه بنوشید. در صورت لزوم میتوان دو تا سه فنجان در روز  مصرف نمود.

درمان گیاهی

 چای گشنیز

تخم گشنیز حاوی مقدار زیادی روغن فرار است و خاصیت ضداسپاسم و ضد نفخ دارد و در تسهیل عمل گوارش نیز مؤثر است.یک قاشق چایخوری پر پودر تخم گشنیز (یا دو قاشق چایخوری تخم نکوبیده) را در قوری در بسته و به مدت ده دقیقه با اب جوش دم کنید و صاف  کنید. پس از صرف غذا یک فنجان چای شیرین نشده را به صورت گرم و جرعه جرعه.  بنوشید. در صبررت لزوم می توان دو تا فنجان در روز مصرف نمود.

پماد ضد نفخ

این پماد برای افراد مسنی که دچار سوء هاضمهٔ مزمن به همراه نفخ و احساس فشار در معده هستند مفید است. روغن های فرّار موجود در این پماد از راه پوست جذب و باعث کاهش ناراحتی می شوند.دو قاشق غذاخوری پیه بدون نمک را به روش بن ماری حرارت دهید تا کاملاً ذوب شود. ۱/۲قاشق چای خوری پودر زیره، ۱/۲ قاشق چایخوری پودر  رازیانه و ۱/۲ قاشق چایخوری پودر بادیان را به اضافه کنیدو تمام مواد را مجدداً به مدت ده دقیقه حرارت دهید. تا زمانی که مواد گرم هستند آن را به وسیله پارچه صاف کنید و بگذارید سردشود این پماد را به اطراف ناف بیمار بمالید و با پارچه گرمی آن بپوشانید  زمان رفع ناراحتی بگذارید بماند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد