چه کسانی در معرض خطر بیماری پارکینسون هستند …؟؟


چه کسانی در معرض خطر بیماری پارکینسون هستند …؟؟

 

چه کسانی در معرض خطر بیماری پارکینسون هستند ...؟؟

 

عوامل ایجاد یا تشدید کننده:

اختلال در عملکرد یاخته های عصبی . عدم تعادل میزان دو ماده  شیمیایی مغز (دوپامین و استیل کولین قرص های جلوگیری از بارداری، یبوست، کنسرو، گوشت قرمز، الکل تابش زیاد آفتاب، سویا خام، دخانیات، مارچوبه، لوبیا، افت قند خون، جوش شیرین، سوسیس، کالباس، افزایش سودا، باربیتورات ، آنتی هیستامین ها، پرخوری، اختلال در سیستم سمپاتیک.

درمان:

ویتامین E (پیشگیری)، یک لیوان شیر + عسل + یک قرص مخمر آبجو، مصرف زیاد میوه رسیده (به ویژه مرکبات، سیب، زردآلو، انگور سیاه)، چای قارچ کومبو جا، تمرین پیاده روی روی خط است، فندق، گردو، سالاد «فلفل سبز شیرین + روغن زیتون + ریحان + الهی گندم + کاهو+ جعفری + سیر + پیازی + کلم + آب لیموی تازه» خم مرغ آب پز، قهوه  تلخ (بدون شکر)، کم خوری، منضج سودا و بلغم غلیظ، خوراکی های دافع سودا.

علائم پارکینسون

پارکینسون بر اساس دو علامت یا بیشتر از چهار علامت اصلی بیماری مشخص می‌شود. ارتعاش و لرزش دست و پا در حالت استراحت، کندی حرکات، سختی و خشک شدن دست و پا و بدن و نداشتن تعادل این چهار علامت اصلی را تشکیل می‌دهند.در مراحل اولیه بیماری، ارتعاش اندام ملایم و معمولاً در یک طرف بدن وجود دارد و احتیاجی نیز به درمان ندارد اما با پیشرفت بیماری فردی که دست لرزان خود را در جیب یا پشت خود پنهان می‌کند یا چیزی را برای کنترل ارتعاش مدام در دست می‌گیرد، دیگر قادر به پنهان کردن لرزشهای شدید اندام به ویژه به هنگامی که می‌خواهد تمرکز بیشتری به خود دهد نیست.چهار علامت شایع بیماری ارتعاش دست و پا در حالت استراحت (لرزش بیمار همزمان با ارتعاش دست و پا در حالت استراحت) آرام شدن حرکت (برادیکینسیا / Bradykinesia) سختی حرکت (و خشک شدن) دست و پا یا بدن تعادل بد (تعادل ضعیف) در حالی که دو یا بیشتر از این علایم در بیمار دیده شود، مخصوصاً وقتی که در یک سمت بیشتر از سمت دیگر پدیدار شود، تشخیص پارکینسون داده می‌شود مگر اینکه علایم دیگری همزمان وجود داشته باشد که بیماری دیگری را نمایان کند.بیمار ممکن است در اوایل، بیماری را با لرزش دست و پا یا با ضعیف شدن حرکت احساس کند و دریابد که انجام هر کاری بیشتر از حد معمول طول می‌کشد و یا اینکه سختی و خشک شدن حرکت دست و ضعف تعادل را تجربه می‌کند. اولین نشانی‌های پارکینسون مجموعه‌ای متفاوت از ارتعاش، برادیکنسیا، سفت شدن عضلات و تعادل ضعیف هستند. معمولاً علایم پارکینسون ابتدا در یک سمت بدن پدیدار می‌شوند و با گذشت زمان به سمت دیگر هم راه پیدا می‌کنند.تغییراتی در حالت صورت و چهره روی می‌دهد، از جمله ثابت شدن (fixation) حالت صورت (ظاهراً احساسات کمی بر چهره نمایان می‌شود) و یا حالت خیرگی چشم (به دلیل کاهش پلک زدن). علاوه بر این‌ها، خشک شدن شانه یا لنگیدن پا در سمت تحت تأثیر قرارگرفته عوارض دیگر (عادی) این بیماری است.افراد مسن ممکن است نمایان شدن یک به یک این نشانه‌های پارکینسون را به تغییرات افزایش سن ربط بدهند، ارتعاش را به عنوان «لرزش» بدانند، برادیکنسیا را به «آرام شدن عادی» و سفت شدن عضلات را به «آرتروز» ربط بدهند. حالت قوز (stooped) این بیماری را هم خیلی از این افراد به سن یا پوکی استخوان (osteoporosis) ربط می‌دهند.هم بیماران مسن و هم بیماران جوان ممکن است بعد از بیش از یک سال که با این عوارض روبرو بوده‌اند برای تشخیص به پزشک مراجعه کنند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد