چه کسانی دچار پف زیر چشم می شوند؟


چه کسانی دچار پف زیر چشم می شوند؟

چه کسانی دچار پف زیر چشم می شوند؟

 

عوامل ایجاد یا تشدیدکننده:

بی خوابی یا خواب زیاد، مواد مخدر، ناتوانی کلیه، اختلالات تیروئید، حساسیت (به بو، مواد غذایی، پر و...)، رختخواب از جنس پر یا نایلون، اختلالات ترشح تیروئید، تخم مرغ، غذاهای شور، نمک، غذاهای کنسروی.

دلایل:

در اکثر افراد پف چشم فقط گاهی اوقات ایجاد می شود و به جز یکی دو مورد، بقیه موارد پف چشم با هر دلیلی که به وجود آمده باشد، قابل درمان است.۱-کمبود مایعات۲-مصرف زیاد نمک۳- کمبود خواب۴- استرس و نگرانی زیاد۵- آلرژی ها و حساسیت هایی که با ریزش اشک چشم و عطسه کردن همراه است.۶- تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری و دوران قاعدگی۷- گریه های طولانی مدت۸- کهولت سن و پیری (این حالت از پف چشم را معمولا نمی توان برطرف کرد)

چه کسانی دچار پف زیر چشم می شوند؟

پف زیر چشم معمولا نشانه ی رایج کم خوابی, استرس, آلرژی, رژیم غذایی نامناسب و فرآیند طبیعی پیری می باشد. زمانی که زیر چشم شما پف می کند دچار سوزش و خارش نیز می شود.اگر افراد قبل از خواب از سدیم یا الکل زیادی استفاده کنند ممکن است صبح با چشمانی پف کرده از خواب بیدار شوند. این پف ناشی از تجمع آب در زیر چشم است.استرس باعث آسیب های زیادی به قسمت های مختلف بدن از جمله زیر چشم می شود. زمانی که شما استرس دارید بدن شما ضعیف شده و نسبت به مشکلاتی از قبیل ورم آسیب پذیر می باشد.در مواقع دیگر پف در زیر چشم نشانه ی یک نوع بیماری به نام (بلفاریت) است. این بیماری شامل التهاب پلک و لبه ی مژه ها می باشد. در بسیاری از افراد هم پف زیر چشم به صورت ارثی است.

درمان پف در زیر چشم با لیزر

لیزر وسیله ی بسیار دقیق و حساسی است برای دسترسی به مناطق ظریف و کوچک بسیار مناسب است. جراح پلک در درمان پف زیر چشم با لیزر، می تواند هم برش ایجاد کند و هم به طور همزمان زخم را بسوزاند و همچنین احتمال خونریزی را کاهش می دهد. در نتیجه لیزر برای درمان این معضل بسیار مناسب و سریع است.

مدت زمان مورد نیاز برای درمان پف زیر چشم

برای درمان این مشکل شما فقط نیاز به یک آخر هفته برای برداشتن و از بین بردن پف زیر چشم دارید و یک هفته برای جراحی پلک بالا و پایین.نکته مهم این است که بهبودی معمولا بدون درد و به وجود آمدن مشکل خاصی است. به شما توصیه می کنم برای درمان این معضل از پزشک بینایی یا جراح پلک توانا و مجرب کمک بگیرید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد