چه کسانی لازم است از وجود بیماری ام اس تان مطلع باشند؟


چه کسانی لازم است از وجود بیماری ام اس تان مطلع باشند؟

چه کسانی لازم است از وجود بیماری ام اس تان مطلع باشند؟

 

از طرف دیگر، اگر از صحبت با مردم درباره ی بیماریتان خودداری می کنید و آنها هنوز اصرار دارند که به چشم یک مریض به شما نگاه کنند -- فقط در مورد سلامتی،علایم بیماری و داروهای مورد مصرف شما صحبت میکنند -زمان ان رسیده که شما پر از چیزهای دیگری غیر از ام اس نیز هست. در اینجا راهکارهایی برای امتحان کردن، خدمتتان ارائه میشود سوژه های دیگری به آنها معرفی کنید تا بدانند شما مایلید در مورد مسائل دیگری فکر کرده و صحبت کنید.

* از آنها در مورد زندگی، عشق ها، فرزندان، شغل و سلامتی شان سؤال کنید - تا به آنها نشان دهید چقدر برای شما اهمیت دارند.

توجهشان را به چیز دیگری جلب کنید. می توانید به یاد آنها بیاورید که زندگی برای بیرون رفتن با هم یا تفریح با آنها قرار بگذارید تا بدانند شما هنوز دنبال سرگرمی و هیجان هستید.

*قرار ملاقات، برای آشنا شدن با فرد دیگر، همیشه آمد نیامد دارد و کسی نمیداند عاقبت آن چه خواهد شد مگر بعد از انجام آن. اگرچه ممکن است بعضی افراد با شنیدن اینکه به ام اسی مبتلا هستید پا پس بکشند، اما این موضوع در مورد همه صادق نیست؛ به خصوص اگر شما تمام آن چیزی را که هستید و ام اسی هم بخشی از آنست، به طرف مقابلتان عرضه کنید.

* دلیلی ندارد در ملاقات اول همه چیز افشا شود و از سیر تا پیاز را به طرف بگویید (گرچه این کار خالی از لطف هم نیست!). فکر نکنید مجبورید همان اول بگویید که «سلام، اسم من هری است و مبتلا به ام اسی

هستم.» هدف شما از قرار ملاقات با فردی برای اولین بار، این است که ببینید آیا ارزش دارد وقت و انرژی تان را برای این کار بگذارید و آیا  اصلا  .میخواهید باز هم او را ملاقات کنید یا نه چنانچه دچار هرگونه علامت مشهودی هستید - میلنگید یا برای حفظ تعادل از عصا استفاده می کنید - مختارید که در موردش توضیح دهید، اما اجباری ندارید. قضیه این است که کسی مجبورتان نکرده در جلسه ی اول

هر اطلاعاتی را دلتان نمیخواهد، برای کسی بازگو کنید.

اگر متوجه موضوع نشدند، به آنها بگویید شما خیال دارید به زندگی تان بچسبید و تا زمانی که ممکن است ام اس را پس بزنید. اگر باز هم نشد، صریحاً به آنها بگویید صحبت کردن راجع به ام اس در تمام مدت، واقعاً کسالت آور است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد