قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / چه کنیم تا زگیل نگیریم؟
زگیل پوستی چیست
زگیل پوستی چیست

چه کنیم تا زگیل نگیریم؟

چه کنیم تا زگیل نگیریم؟

زگیل

زگیل ها نیز توسط عوامل ویروسی به وجود می آیند زگیل ها باعث رشد پوست شده و سطح مکان زیاد شدن و حتی سرایت نیز وجود دارد. برای جلوگیری از زگیل سعی کنید در محیط ورزشگاه ها و استخرها، پا برهنه راه نروید و تا حد امکان از ارتباطبدنی با اشخاص که دارای زگیل هستند، خودداری کنید. زگیل های به وجود آمده را نخارانید؛ زیرا امکان سرایت به دیگر نقاط پوست بسیار است. اغلب زگیل ها را می توان با محلول های خاص و یا کرم های ساخته شده برای این منظور که در داروخانه ها به فروش میرسند، درمان نمود، اما برای درمان زگیل هایی که مقاوم هستند باید به پزشک مراجعه کرد.

انواع زگیل

انواع مختلفی از زگیل‌ها تا به حال شناسایی شده که از نظره شکل و محل مورده اثر به انواع زیر طبقه بندی شده‌اند:

زگیل معمولی، یک زگیل برآمده با سطحی زبر و خشن که معمولاً بر روی دست‌ها و زانوها پدید می‌آید.
زگیل پهن، یک زگیل کوچک با سطحی پهن و صاف به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد که می‌تواند به تعداد زیادی و معمولاً بر روی صورت، گردن، دست‌ها، مچها و زانوها ایجاد شود.
زگیل رشته‌ای یا پنجه‌ای، زگیلی، رشته‌ای یا انگشت مانند، که به طور معمول بر روی صورت به ویژه پلک‌ها و لب‌ها پدیدار می‌شود.
زگیل پاشنه، یک تودهٔ سخت و بعضی مواقع دردناک، اغلب همراه با چندین لکهٔ سیاه در مرکز آن؛ معمولاً فقط در پاشنهٔ پا پیدا می‌شود.
زگیل خانه‌خانه، گروهی سخت از زگیل کف پا، به طور معمول بر روی دست‌ها و کف پا پدید می‌آیند.
زگیل تناسلی، زگیلی که بر روی آلت تناسلی ایجاد می‌شود.
زگیل‌های مقاربتی عبارت است از زگیل‌های ناحیه تناسلی (شامل مجرای ادرار، آلت تناسلی و مقعد). این زگیل‌ها از سایر زگیل‌ها مسری‌تر هستند. برخی از انواع ویروس‌ها که باعث ایجاد زگیل‌های مقاربتی می‌شوند، با بدخیمی‌های تناسلی نیز همراه هستند. آنها نوجوانان و بزرگسالان فعال از نظر جنسی را از هر دو جنس مبتلا میکنند.

درمان زگیل چیست ؟

زگیل میتواند هرکسی را درگیر کند و آزاردهنده است.در اینجا راه های درمان زگیلهای شایع را بیان میکنیم شامل زگیلهای تناسلی و مقاربتی نمیشود. داروهایی که بدون نسخه ی پزشک برای زگیلهای شایع پوستی مورد استفاده قرار میگیرند محصولاتی بر پایه سالسیلیک اسید هستند. سایر راه های درمانی جدیدتر هم که به نسخه نیاز ندارند شامل انجماد زگیل با آئروسل (قطرات بسیار ریز) هستند.

درمان زگیل چیست ؟  زگیل میتواند هرکسی را درگیر کند و آزاردهنده است.در اینجا راه های درمان زگیلهای شایع را بیان میکنیم شامل زگیلهای تناسلی و مقاربتی نمیشود. داروهایی که بدون نسخه ی پزشک برای زگیلهای شایع پوستی مورد استفاده قرار میگیرند محصولاتی بر پایه سالسیلیک اسید هستند. سایر راه های درمانی جدیدتر هم که به نسخه نیاز ندارند شامل انجماد زگیل با آئروسل (قطرات بسیار ریز) هستند.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *