قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / چه کنیم تا پوست دست هایمان لطیف بماند؟
نرم کردن پوست دستها
نرم کردن پوست دستها

چه کنیم تا پوست دست هایمان لطیف بماند؟

چه کنیم تا پوست دست هایمان لطیف بماند؟

نرم کردن پوست دستها

کره ای ها برای زیبایی پوستشان از یک سری شیوه‌های سنتی و قدیمی استفاده می کنند،اکثر زنان کره‌ای بهترین ماسک‌های خانگی را در منزل تهیه می کنند که دستور و مواد مورد نیاز آنها را برایتان آورده ایم.
داشتن پوست خوب میراثی است که از مادر به فرزند می‌رسد و آنها مهم‌ترین دلیل، یعنی ژنتیک خوب، را دارند. دلیل بعدی داشتن رژیم غذایی خاص و سبک زندگی سالم است…
از نظر کره‌ای‌ها، داشتن پوستی نرم، صاف و شفاف بدون هیچ نقصی مهم‌ترین قدم برای رسیدن به موفقیت است و برای این منظور چه مرد و چه زن از شیوه‌های سنتی و قدیمی بهره می‌برند. آنها حتی در مراقبت از پوست هم به اصولی پایبند هستند. مثلا با تکنیک لایه‌لایه پوست را از صدمه‌های محیطی دور می‌کنند. براساس آن مواد موردنیاز لایه‌به‌لایه روی هم قرار می‌گیرند و هدف از انجام آن، کسب بهترین نتیجه و فایده از هر ماده‌ای است که روی پوست می‌آید. کره‌ای‌ها در لایه نخست از یک لوسیون مرطوب و نرم‌کننده استفاده می‌کنند. روی این کرم سرم روشن‌کننده پوست، بعد کرم ضدآفتاب و در نهایت کرم‌های آرایشی استفاده می‌کنند. شاید پیروی از عادت کره‌ای‌ها در مراقبت از پوستشان بتواند به شما نیز در داشتن پوستی زیبا کمک کند. اکثر زنان کره‌ای ماسک‌های خانگی تهیه و برای روشن یا نرم شدن پوستشان در طول روز از آنها استفاده می‌کنند.

برای این که پوست دست هایتان نرم شود، هر شب با روغن بادام یا روغن کنجد یا روغن ذرت یا روغن کرچک یا روغن زیره و یا روغن هسته  هلو دستها را مالش دهید.

روش نرم کردن پوست دستها

آب لیمو و گلسیرین را مخلوط کنید، بعد چند قطره آمونیاک اضافه کرده و هر شب بمالید.

مقداری سندروس را در روغن بزرک بجوشانید و شبها بمالید.

پیه مرغ آب کرده و روغن گل را به نسبت مساوی گرم کنید بعد مقداری موم در آن مخلوط کرده، سپسمقداری گل زوفا، نشاسته و کتیرا را نرم بسایید و با لعاب به دانه مخلوط و به آنها اضافه کنید و شبها بر دست هایتان مالش دهید.

ریشه  بابا آدم، گل بنفشه، تخم شنبلیله و و چوبک را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد با روغن کنجد مخلوط کنید و کمی بجوشانید و شبها بر دست هایتان مالش دهید.

هربار ۶۰ گرم پوست شاخه های جوان درخت بلوط خشک کرده را نرم بسایید، بعد در یک لیتر آب سرد ریخته و ۱۰ دقیقه بجوشانید و هر روز با آب آن دستها را بشویید.

هر روزگل بنفشه را بپزیدو صبح و شب با آب آن دستها را بشویید.

شب ها مقداری شیر و کمی گلاب را با مقداری پورہی سیب ازمینی خام مخلوط کنید و ہر دستھا بمالید و بخوابید.

کتیرا، بابونه شیرازی، مخلصه و شاه تره را به نسبت مساوی نرم بسایید و شبها کمی از آن را با ماست مخلوط کنید و بمالیدو بخوابید.

هر روز دستها را با آبلیمو ترش بشویید و شب ها پوست لیموترش را به دست ها بمالیدو بخوابید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *