قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / چه کنیم شپش نگیریم؟
چه کنیم شپش نگیریم؟
چه کنیم شپش نگیریم؟

چه کنیم شپش نگیریم؟

چه کنیم شپش نگیریم؟

شپش سر

تخم های شپش شبیه به شوره سر هستند و همراه با خود شپش بر روی پوستسر و لابه لای موها قرار میگیرند.دیدن شپش و تخم های آن در ناحیه خط موهای گردن و پشت گوشهاساده تر است.شپش سر بسیار مسری است و استفاده از کلاه، برس و وسایل فرد مبتلا بهسادگی موجب سرایت آن می شود. اغلب بیماری در بچه های ۳ تا ۱۱ ساله و والدین یا دیگر افراد خانواده آنها دیده میشود. بیماری موجب خارش و دردناشی از خاراندن میشود.

درمان شپش سر

استفاده از لوسیون یا شامپوی لیندان.

 عفونت با کنه (ساس)

کنه ها، انگل های خونخواری هستند که محکم به پوست می چسبند و ممکن است

بثوارت اگزمایی موضعی یا کهیر ایجاد کنند. بعضی از گونه های کنه گاهی به عنوان ناقل بیماریهای لایم، تیفوس کنه ای یا تب منقوط کوه های راکی عمل می کنند.

درمان عفونت با کنه

کنه ها را باید محکم با پنس، در محل ورود آنها به پوست گرفت و از پوست جدا کرد. همچنین می توان با مالیدن کمی بنزین، نفت سفید، فنول یا پارافین این کار را انجام داد.

گره های التهابی را باید باکرم استرویید موضعی درمان کرد.

پیشگیری از عفونت با کنه

غلظت های کم حشره کشهایی مثل DEET به خوبی عمل نمی کنند و باید غلظت های مناسب آنها را به پوست مالید. DEET فقط چند ساعت بر روی پوست باقی می ماند و دوباره باید آن را به پوست مالید. DEET را به مقدار کم به پوست بدن کودکان بمالید زیرا مقادیر زیاد آن موجب ایجاد عارضه می شود.

پوشیدن لباس های روشن کمک می کند تا کنه به راحتی در داخلی لباس یا بر روی آن دیده شود. پایین شلوار را داخلجوراب قرار دهید تا کنه از این راه وارد نشود. پاشیدن اسپری پرمترین با دستگاه مخصوص بر روی تمام قسمتها و اثاثیه داخل منزل، لبه فرش ها و پشت درهاضروری است.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *