قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چه گونه می توان از شربت کومبوچارا نوشید؟
چگونه میتوان راه درست نوشیدن کومبوچا را آموخت؟
چگونه میتوان راه درست نوشیدن کومبوچا را آموخت؟

چه گونه می توان از شربت کومبوچارا نوشید؟

چه گونه می توان از شربت کومبوچارا  نوشید؟

کومبوچا(مانند روزه) برای کبد و دستگاه تصفیه بدن، سم زدا به شمار می آید و چنانچه برای شروع، مقدار زیادی از ان بنوشید شاید ناراحتتان کند. توصیه می شود که با مقدار کم شروع کنید و مقدار آن را به تدریج افزایش دهید. برای شروع، ۳ بار در روز و هر بار ۲ قاشق غذاخوری از آن کافی است. در این صورت علتی برای بروز ناسازگاری پیش نخواهد امد. چنانچه به بیماری حادی دچارید و یا بدنتان بیش از حد ضعیف است بهتر است حتی با میزان کمتری شروع کنید، در این احوال یک قاشق چایخوری ۳بار در روز بسیار مناسب است وبعد می توانید مقدار آن را به ندرت افزایش دهید.

احتمال بروز برخی عوارض جانبی نزد بعضی افراد محتمل است، به هر حال این واکنشها موقتی اند و در افراد سالم بین ۱ روز تا ۱ هفته از بین می روند، برای مقابله با آن ناراحتی ها مقدار بیشتری آب بنوشید. کسانی که از قبل ناراحتیهای خاص دارند چنانچه کومبوچا را با مقدار زیاد شروع کنند ممکن است منقلب شوند. در این صورت بهتر است از پزشک معالج خود راهنمایی بخواهند، قاعده کلی این است که چنانچه واکنش های شدیدی بر اثر نوشیدن کومبوچا بروز کرد مقدار آن را کم کنید یا چند روزی مصرف آن را قطع کنید و دوباره با مقدار کم شروع کنید و کم کم بر آن بیفزایید.

میانگین مصرف، سه فنجان در طول روز کافی است نوشابه کومبوچا در اکثر مناطق عالم قرن ها مورد استفاده قرار می گرفته و حتی در کشور ما نیز فراوان مصرف می شده است تا اینکه به مرور زمان مردم با چای آشنا شدند و به دلیل اینکه دم کردن و آماده کردن چای راحتتر از تولید نوشابه کومبوچا بود و هر زمان می توانست آماده شود، کم کم افراد به مصرف چای گراییدند و با گذشتزمان، چای، جای نوشابه کومبوچا را گرفت و به همین علت است که روز به روز بیماری های جدید و نو ظهوری ما ایرانیان را تحدید می کند.

چگونه میتوان راه درست نوشیدن کومبوچا را آموخت؟

هرکس باید شخصا به جواب برسد زیرا هر فردی ممکن است به گونه ای خاص واکنش نشان دهد و احساس متفاوتی داشته باشد. چون سیستم بدن هر فرد مطابق با اوضاع و احوال خود او عمل می کند، در اصل ذائقه ها متفاوتند. اساس کار را آفریدگار پی ریزی می کند ولی هر کاری که ما می کنیم با آنچه که دیگری می کند متفاوت است، شاید مشابهت های زیادی وجود داشته باشد، ولی همه چیز یکسان نیست این امر در تعین میزان مصرف کومبوچا نیز از جانب هر فرد صادق است. بعد از مشورت با پزشک حتی میتوانید روزانه بعد از هر وعده غذا یک هشتم لیتر کومبوچا را هم بنوشید تا هضم غذای تان را آسان کند، درهر صورت باید برای نوشیدن کومبوچا به برنامه منظمی مجهز باشید. اکثر افراد بعد ازهر وعده غذایی یک استکان از آن مینوشند.

مطلب پیشنهادی

مواد بی حس کننده دندان

کاربرد مواد بی حس کننده دندان در دندانپزشکی 

کاربرد مواد بی حس کننده دندان در دندانپزشکی    اغلب کارهای دندانپزشکی همراه با کاربرد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *