قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / چگونه از احتلام شبانه جلوگیری کنیم؟
احتلام شبانه
احتلام شبانه

چگونه از احتلام شبانه جلوگیری کنیم؟

چگونه از احتلام شبانه جلوگیری کنیم؟

احتلام شبانه

اگر شبها محتلم می شوید، که آن را اصطلاحاً شیطانی شدن نیز میگویند، باید از خوردن کشک، ماست ترش و سرکه پرهیز کنید، همچنین از خوابیدن بر پشت، خوابیدن در رختخواب ابریشمی یا نرم و لیز خودداری کرده و حتماً قبل از خوابیدن  ادرار کنید و اگر در طول شب ادرار داشتید حتماً ادرار کنید و برای درمان آن، شلغم را ورقه ورقه  کرده و بر پهلوها، روی محل هر کلیه پهن کنید و روی آنها را ببندید و روی پهلوی راست بخوابید.

فراوانی وقوع نعوظ به هنگام خواب از عواملی است که امکان تحریک و انزال را در خواب بیشتر می کند.
رویاهای شبانه و میل جنسی حاصل از آن در دختران نقش عمده ای ندارد. حداکثر میزان احتلام در پسران ۲۱ سالگی است.
آغاز این پدیده ی فیزیولوژیک تقریبا با آغاز بلوغ همزمان است. اما گاه تا یکی دو سال پس از آغاز بلوغ این پدیده روی نمی دهد. وقوع احتلام های شبانه در تمامی افراد قطعی نیست چنانکه در نیمه دوم دوران بلوغ فقط ۷۰ درصد پسران و ۱۰ درصد دختران به ارگاسم های شبانه خود اشاره می کنند.
قاعدتا هرچه دیگر راه های تخلیه جنسی فرد کمتر باشد، احتمال وقوع رویاهای لذت بخش شبانه بیشتر است ولی برخی اشاره کرده اند که میزان رویاها و ارگاسم های شبانه، بویژه در خانم ها، به نزدیکی و سایر راه های تخلیه جنسی بستگی ندارد. وقوع ارگاسم های شبانه گاه در بعضی خانم ها در پس و پیش قاعدگی، که همزمان با افزایش تحریک پذیری زن است، فراوانتر می شود.
گرچه گروهی معتقدند که احتلام های شبانه هنگامی رخ می دهد که پروستات و کیسه های منی پر شده باشد و با امواج تحریکی همزمان با نعوظ، با مکانیسم های پیشرفته سبب تخلیه آن ها گردد، اما بسیار دیده می شود که فردی در چند شب پی در پی و حتی هرشب چندبار (به ندرت بیش از دوبار) محتلم می گردد.

درمان احتلام شبانه

• شبها هنگام خوابیدن، یک قاشق چایخوری سر صاف از دانه های اسفند را در دهان بریزید وبدون آن که دندان روی آن ها گذاشته شود، بلع کنید

• زیره سیاه، زیره سبز، سیاه دانه، کندر خوراکی، مصطکی رومی، گلنار فارسی و بلوط را نرم بسایید، بعد با مقداری عسل مخلوط کنید و هر شب مقداری از آن را میل فرمایید.

• عاقرقرها، حب القار، سنبل الطیب، مصطکی رومی، زعفران، زرمباد، فلفل سیاه، گل محمدی، قرنفل، تخم کرفس، ریوند چینی، صمغ عربی و بسباسه را به نسبت مساوی نرم بسایید و با مقداری عسل مخلوط کنید و هر شب یک قاشق از آن را میل فرمایید.

• هر روز صبح، ظهر و شب بعد از هر غذا یک فنجان نوشابه کومبوچا بنوشید.

• دارچین، مشک، زیره سبز، تخم خشخاش، عاقرقرها، صمغ عربی، زعفران و دارو فلفل از هر کدام ۱۰ گرم، همه را مخلوط کرده و نرم بسایید، بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق چایخوری از آن را میل فرمایید.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *