قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / چگونه از پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم؟
پوسیدگی دندان
پوسیدگی دندان

چگونه از پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم؟

 چگونه از پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم؟

دندان ها در اثر مسواک نزدن و بی توجهی به مرور زمان پوسیده  و خراب میگردند. علت این است کههر بار مقداری از غذا لابهلای دندان هامی ماند و کم کم آنها را فاسد میکند. پس از مدتی ناگهان شخصی متوجه می شود که یک طرف دندانش پوسیده و سوراخ شده است یا به قولی عوام کرم خورده است. اگر در اثر پوسیدگی دندان وسط آن سوراخ شده باشد هنگام خوردن آب و مایعات عصب تحریک شده و درد شدیدی ایجاد میکند. گاهی ممکن است در اثر خوردن چای داغ یا سوپ یا اشی گرم و یا بلافاصله بعد از خوردن آب، یا شربت های سرد و یا نوشابههای سرد و… صدف دندان در اثر سرد و گرم شدن ناگهانی ترک برداشته و گاهی مینای دندان خرد شده و بریزد و به طرف داخلی روزنه ایجاد گردد و در اثر ورود هوا درد ایجاد کند (تیر بکشد) و شخصی را ناراحت کند، یا گاهی ممکن است در اثر شکستن پسته، فندق، بادام یا چیزهای سخت دیگر با دندان، مینای آن ریخته و در نتیجه درد ایجاد کند.

گاهی در اثر خوردن پیاز، کشمش، اولی حرارت می باشند، در دندان دردهای حاد ایجاد میشود.

گاهی ممکن است در اثر مصرف غذاهای بسیار رطوبتی پی درپی و فراوان و یا نرسیدن کلسیم به بن دندان ها، به مرور زمان کم کم استخوان بندی دندان ها ضعیف و پوسیدگی ایجاد شود در نتیجه شخص را دچار درد دندان کند.

تمیز نگه داشتن لثه ها

برای تمیز نگهداشتن دندان ها و لثه ها بایستی به طور منظم مسواک زده و از نخ دندان هم استفاده کنید. همچنین می توانید با اجتناب از مصرف غذاها یا نوشیدنی های شیرین (به خصوص شب ها هنگام خواب)، مانع از گسترش پوسیدگی دندان شوید، و بهترین راه درمان پوسیدگی دندان، پر کردن و ترمیم دندانها است.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *