چگونه به تقویت حافظه کمک کنیم..؟


چگونه به تقویت حافظه کمک کنیم..؟

چگونه به تقویت حافظه کمک کنیم..؟

تقویت حافظه

برای پیشگیری از مشکلات حافظه گیاه جینسینگ را دریابید. گیاه جینکو باعث افزایش میل جنسی می شود. گیاه آب بشقابی پوست را تقویت می کند و بنفشه فرنگی برای خوش آب و رنگ شدن چهره مفید است و گیاه دم اسبی برای داشتن ناخنهای زیبا توصیه می شوند.تیک تیک ثانیه ها به دقایق میپیوندند و دقایق به ساعتها و روزها و سالها و تا به خود بجنبیم عمری سپری شده و گذر ایام تأثیراتش را روی بدن و ظاهر ما نمایان کرده است؛ پس بهتر است دست روی دست نگذاشته و شاهد زوال قدرت بدنی و زیبایی خود نباشیم و تا جایی که امکان دارد رسیدن پیری را به تعویق بیندازیم.کار زیاد سختی نیست. کافی است روزی چند دقیقه برای درست کردن یک جوشانده وقت بگذارید. خالق هستی گیاهانی مثل جینسینگ، بنفشه فرنگی، گزنه، زنجبیل، گیاه دم اسبی، جینکو و ... آفریده است که شما را به هدفتان نزدیکتر می سازد.

گیاه جینسینگ  برای تقویت حافظه 

برای پیشگیری از مشکلات حافظه گیاه جینسینگ را دریابید. ریشه ی این گیاه حاوی ۳ الی ۸ درصداست که باعث تقویت حافظه میشود. برای این کار ریشه  جینسینگ را ریز ریز کرده و به مدت ۱۰ دقیقه با ۵۰ سی سی رفته - جلویینگ لیتر اب جوش دم کنید. هر روز ۲ مرتبه یک فنجان از این جوشانده را میل کنید. مدت مصرف این جوشانده ۲۰ روز در ماه است و این دوره نباید بیش از ۳ ماه طول بکشد. توجه داشته باشید که روزانه بیشاز ۳ گرم از ریشه این گیاه استفاده نکنیدهمچنین باید بگوییم که گیاه جینسینگ برای زنان باردار و شیرده، کودکان، افرادی که دچار چاقی مفرط اند یا فشار خون بالا دارند و همچنین برای افرادی که مشکلات بی خوابی دارند توصیه نمی شود.

گیاه دم اسبی برای داشتن ناخن های زیبا

ناخنها با گذشت زمان زیبایی خود را از دست داده و بد شکل می شوند. استفاده از گیاه دم اسبی باعث تقویت ناخنها می شود زیرا این گیاه سرشار از سیلیس است که برای ناخنها بسیار مفید است. این ماده ی معدنی که در ساخت ناخنها نقش دارد در نگهداری و مراقبت از ناخنها نیز شهرت زیادی دارد.شک نکنید! سری به عطاری بزنید و کمی گیاه دم اسبی تهیه کنید. ۱۵ گرم ساقه ی خشک این گیاه را در ۱ لیتر آب به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید. محلول را از صافی رد کنید و روزانه بعد از غذا ۳ فنجان از این جوشانده را میل کنید.اگر نیاز باشد مصرف جوشانده را تا ۳ ماه دیگر به مدت ۲۰ روز در ماه تمدید کنید. توجه داشته باشد گیاه دم اسبی برای زنان باردار و شیر ده توصیه نمی شود و برای افرادی که دچار مشکلات قلبی و کلیوی هستند یا ناراحتی کبدی دارند مورد منبع مصرف دارد.

گیاه آب بشقابی پوست را تقویت می کند 

گیاه آب بشقابی با نام علمی Centell asiatica از خانواده چتریان (Apiaceae) میباشد و از هزاران سال پیش در کشورهای آسیای شرقی، هندوستان، چین، اندونزی، سریلانکا و جنوب آفریقا به طور سنتی به کار میرود.«گیاه آب بشقابی تولید کلاژن را تحریک می کند و به این ترتیب از پیری پوست پیشگیری به عمل می آورد. این گیاه پر خاصیت روی بافتهای رابطی که مراقبت از پوست را تضمین می کنند تأثیر گذاشته و باعث تقویت پوست میشود.حال کهبا این گیاه آشنا شدید دست به کار شوید: ۴ گرم برگ و ساقه ی خشک گیاه آب بشقابی را در ۲۵ سی سی لیتر آب جوش بریزید. در ظرف را بپوشانید و اجازه بدهید به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد و دم بکشد. محلول را از صافی رد کنید و به مدت ۱ ماه، روزانه سه مرتبه یعنی صبح، ظهر و شب، یک فنجان از این جوشانده میل کنید.البته میتوانید بعد از این مدت ۳ ماه دیگر و هرماه ۲۰ روز از این جوشانده میل کنید. توجه داشته باشید این گیاه میتواند باعث ایجاد آلرژی و مشکلات گوارشی شود. پس به میزان مصرفی که اشاره شد بسنده کنید و از زیادهروی بپرهیزید. باید بدانید که گیاهان دارویی نیز می توانند خطراتی برای سلامتی داشته باشند.

چای سبز برای حفظ قدرت بدن

با گذشت عمر، بدن زودتر خسته می شود و توانش برای احیا و جبران انرژی از دست رفته ی کمتر می شود. برای بازیابی قدرت بدنی هیچ چیز مانند چای سبز و نعنا مفید نیست.این گیاهان خواص تقویت کنندگی دارندبرای حفظ قدرت بدنی خود ۲ قاشق چایخوری نعنای خشک و ۲ قاشق غذا خوری برگ چای خشک را در ۱ لیتر آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید. به مدت ۱ ماه روزانه (تا قبل از ساعت ۵ بعد از ظهر) ۴ فنجان از این جوشانده را میل کنید.توجه داشته باشید مصرف چای سبز برای زنان باردار و کودکان به دلیل هیجان و بی خوابی باید کم باشد.

بنفشه فرنگی برای خوش اب و رنگ شدن چهره

برای زهکشی پوست که با گذشت زمان به طور طبیعی به خطر میافتد و همچنین برای جلوگیری از پیری آن به جوشاندهی بنفشه ی فرنگی اعتماد کنید. سری به عطاری بزنید و مقداری از این گیاه را تهیه کنید. ۳۰ گرم بنفشه ی فرنگی خشک را با آب سرد شسته و سپس در ۵۰ سی سی لیتر آب جوش بریزید و در ظرف را بپوشانید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد.جوشانده را خنک و از صافی رد کنید. به مدت ۱ ماه، روزانه قبل از غذا، ۲ الی ۴ فنجان از آن میل کنید . میتوانید مصرف آن را تا ۳ ماه دیگربه قرار ۲۰ روز در ماه تمدید کنید. توجه داشته باشید که مصرف این گیاه برای کودکان ممنوع است. بنفشه فرنگی تازه می تواند سمی باشد. از میزان مصرفی اشاره شده زیاده روی نکنید چون گیاهان نیز می توانند خطر ساز باشد.

زنجبیل برای مقابله با ضعف میل جنسی زنان

برای مقابله با کاهش طبیعی میزان استروژن که اغلب با کاهش میل جنسی در زنان همراه است مقداری نعنا، زنجبیل تهیه کنید. این گیاهان باعث تنظیم میزان استروژن می شوند.۱ قاشق چایخوری نعنا، ۲ قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده در یک لیوان بزرگ حاوی آب جوش بریزید و اجازه بدهید دم بکشد. به مدت یک ماه ۱ الی ۲ فنجان از این دم کرده بنوشید. اگر لازم بود میتواند به مدت ۳ ماه و هر ماه ۲۰ روز از این جوشانده استفاده کنید.

گیاه دم اسبی ، گزنه ، گیاه اب بشقابی ، ضد ریزش مو

برای مقابله با ریزش مو، راه چاره گیاه دم اسبی، گزنه و گیاه آب بشقابی است. گیاه دم اسبی سرشار از سیلیس است که رشد مو را فعال میکند. گزنه حاوی میزان زیادی مواد معدنی است که موها را تقویت می کند و گیاه آب بشقابی باعث تحریک جریان خون در مویرگها می شود.حالا که با خواص این گیاه نیز آشنا شدید دست بکار شوید. ۱۵۰ گرم ساقه ی دم اسبی، ۱۰۰ گرم برگ گیاه آب بشقابی و ۵۰ گرم برگ گزنه را با هم مخلوط کرده و در ۱ لیتر آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید. محلول را از صافی رد کنید به مدت ۱ ماه، بعد از غذا (صبح، ظهر و شب) ۱ فنجان از این جوشانده میل کنید. توجه داشته باشید که این جوشانده برای زنان باردار و شیرده و برای افرادی که دچار مشکلات قلبی یا کلیوی اند یا از بیماریهای کبد یا کلیه ها رنج میبرند. توصیه نمی شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد