قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / چگونه بیماری قند آسیب عصبی ایجاد می کند ….؟
عوارض بیماری قند
عوارض بیماری قند

چگونه بیماری قند آسیب عصبی ایجاد می کند ….؟

عوارض بیماری قند 

بیماری قند می تواند عوارض کوتاه مدت و طولانی مدت ایجاد کند. مشکلات کوتاه مدت معمولاً درمان می شوند اما کنترل عوارض طولانی مدت بسیار مشکلی بوده و در مدت زمان طولانی می تواند منجر به مرگ شود.

عوارض کوتاه مدت بیماری قند 

کنترل ضعیف یا عدم درمان  دیابت نوعI ممکن است کتواسیبدوز با نشانه  توضیح داده شد را ایجاد کند. یک عارضه مشترک درمان با انسولین برای هر دو نوع دیابت هیپوکلیسمی است که قند خون به طور غیرطبیعی کاهش می یابد و هہیپوکلیسمی به دلیل عدم تعادل بین غذائی مصرفی و مقدار انسولین رخ می دهد. این بیماری در افرادی که دیابت نوع I دارند بیشتر دیده می شود، اما ممکن است در افراد مبتلا به نوع II که دارو سولفونیل اوره یا انسولین مصرف می کنند نیز دیده شود. اگر درمان ترک شود می تواند به عدم هوشیاری و حمله  سیرز منجرگردد.

عوارض طولانی مدت بیماری قند 

 مشکلات پایدار و طولانی، تهدیدکننده  سلامتی در کسانی است که دیابت دارند، حتی در افرادی که به خوبی کنترل می شوند نیز ممکن است دیده شود. کنترل کامل قند خون خطر به وجود آمدن این مشکلات را کاهش می دهد و تشخیص زودهنگام این عوارضی، به کنترل آنها کمک می کند، لذا به همین دلیل تمامی افراد مبتلا باید چهاربار در سال توسط پزشک معاینه شوند.

آسیب عصبی بیماری قند 

اگر دیابت رگی  که خون رسانی اعصاب را به عهده دارند مبتلا سازد، ممکن است آسیب عصبی ایجاد شود. به طور تدریجی ممکن است حس بدن از ازدست برود شروع  این حالت  دست و پا است وگاهی اوقات در تمام اعضا بدن گسترش می یابد. نشانه  ایجاد شده شامل گیجی در حین ایستادن و همراه با گردش خون ضعیف اکثرا پاها را برای ایجاد خونی کوچک در کلیه  ممکن است نارسایی مزمن یا نارسایی شدید کلیوی ایجاد کند که بیمار برای ادامه حیات به دیالیز یا پیوند کلیه احتیاج خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *