قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چگونه جرم صورت را پاک کنیم؟
چگونه جرم صورت را پاک کنیم؟
چگونه جرم صورت را پاک کنیم؟

چگونه جرم صورت را پاک کنیم؟

چگونه جرم صورت را پاک کنیم؟  

برای پاک کردن و برطرف کردن جرم و کثافاتی کهروی پوست صورت مانده است، شبها باقلا تازه رابکوبید و به صورت خمیر بر صورت بمالیدو یا آرد باقلا را با آب گرم، خمیر کرده و بر پوست صورت بمالید.

  •  هر روز دو قاشق عسل را با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و بر پوست مالش دهید.
  •  آرد باقلا یا آرد نخود یا آرد عدس یا آرد برنج یا آرد گرسنه و یا آرد گاودانه را به تنهایی یا با ترکیب چند عدد از آن ها، به وسیله  شیر خمیر کرده و روزی سه مرتبه بر پوست صورت ماساژ دهید.
  •  بیست گرم شیطرج را نرم بسایید و با یک لیوان سرکه مخلوط و روزی سه مرتبه بمالید. مدتی صبر کنید، بعد با آب جوشانده خارخاسک صورت را بشویید.

تیرگی رنگ پوست:

برای برطرف کردن تیرگی رنگ پوست باید هرروز آب هویج و یا آب زردک بنوشید.

  • زنجبیل، آمله  مقشر، پوست هلیله  زرد، پوست هلیله  کابلی و هلیله  سیاه از هر کدام ۱۰گرم، شقاقل، بهمن سرخ، بهمن سفید و تودری سرخ و سفید از هر کدام ۲۰ گرم و مغز تخم زبان گنجشک ۴۰ گرم، همه را بسیار نرم بکوبید، بعد کنجد مغز بادم شیرین و مغزپسته  خام از هر کدام ۲۰۰ گرم را نرم بکوبید، بعد همه را با یک کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب، هربار یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  •  هر روز صبح نصف استکان سکنجبین را با و یک قاشق غذاخوری خاکشیر اضافه کرده تا یک لیوان شود و قبل از صبحانه بنوشید و از غذاهای سرخ کرده و خیلی چرب و دیرهضم پرهیز کنید.
  •  آرد باقلا، مغز بادام وکتیرا ,l به نسبت مساوی نرم کنید و هر شب یک قاشق شربت خوری از آن را با کمی شیر گرم مخلوط کرده و بر پوست بمالید و صبح با آب جوشانده سبوس گندم یا آب جوشانده سبوس برنج که گرم هم باشد شستشو دهید.
  •  عدس، زر مباد، کتیرا، خلال نارنج، صدف سوخته و پوست تخم مرغ سوخته را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد مغز تخم کدو و مغز بادام از هر کدام برابر هر یک از داروهای فوق و کنجد، زردچوبه و آرد باقلا از هر کدام ۲ برابر هر یک از داروها را بکوبید، بعد با داروها مخلوط کنید و هر بار کمی از آن را با کمی آب گرم حل کرده و بر صورت بمالید و پس از این که روی صورت خشک شد، آن را بشویید و در طول روزهشت مرتبه تکرار کنید

مطلب پیشنهادی

درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان   چه موقع این بچه را خواهم داشت؟» این سؤال را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *