چگونه جرم صورت را پاک کنیم؟


چگونه جرم صورت را پاک کنیم؟

چگونه جرم صورت را پاک کنیم؟  

برای پاک کردن و برطرف کردن جرم و کثافاتی کهروی پوست صورت مانده است، شبها باقلا تازه رابکوبید و به صورت خمیر بر صورت بمالیدو یا آرد باقلا را با آب گرم، خمیر کرده و بر پوست صورت بمالید.
  •  هر روز دو قاشق عسل را با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و بر پوست مالش دهید.
  •  آرد باقلا یا آرد نخود یا آرد عدس یا آرد برنج یا آرد گرسنه و یا آرد گاودانه را به تنهایی یا با ترکیب چند عدد از آن ها، به وسیله  شیر خمیر کرده و روزی سه مرتبه بر پوست صورت ماساژ دهید.
  •  بیست گرم شیطرج را نرم بسایید و با یک لیوان سرکه مخلوط و روزی سه مرتبه بمالید. مدتی صبر کنید، بعد با آب جوشانده خارخاسک صورت را بشویید.

تیرگی رنگ پوست:

برای برطرف کردن تیرگی رنگ پوست باید هرروز آب هویج و یا آب زردک بنوشید.
  • زنجبیل، آمله  مقشر، پوست هلیله  زرد، پوست هلیله  کابلی و هلیله  سیاه از هر کدام ۱۰گرم، شقاقل، بهمن سرخ، بهمن سفید و تودری سرخ و سفید از هر کدام ۲۰ گرم و مغز تخم زبان گنجشک ۴۰ گرم، همه را بسیار نرم بکوبید، بعد کنجد مغز بادم شیرین و مغزپسته  خام از هر کدام ۲۰۰ گرم را نرم بکوبید، بعد همه را با یک کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب، هربار یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  •  هر روز صبح نصف استکان سکنجبین را با و یک قاشق غذاخوری خاکشیر اضافه کرده تا یک لیوان شود و قبل از صبحانه بنوشید و از غذاهای سرخ کرده و خیلی چرب و دیرهضم پرهیز کنید.
  •  آرد باقلا، مغز بادام وکتیرا ,l به نسبت مساوی نرم کنید و هر شب یک قاشق شربت خوری از آن را با کمی شیر گرم مخلوط کرده و بر پوست بمالید و صبح با آب جوشانده سبوس گندم یا آب جوشانده سبوس برنج که گرم هم باشد شستشو دهید.
  •  عدس، زر مباد، کتیرا، خلال نارنج، صدف سوخته و پوست تخم مرغ سوخته را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد مغز تخم کدو و مغز بادام از هر کدام برابر هر یک از داروهای فوق و کنجد، زردچوبه و آرد باقلا از هر کدام ۲ برابر هر یک از داروها را بکوبید، بعد با داروها مخلوط کنید و هر بار کمی از آن را با کمی آب گرم حل کرده و بر صورت بمالید و پس از این که روی صورت خشک شد، آن را بشویید و در طول روزهشت مرتبه تکرار کنید

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد