قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / چگونه حالت تهوع را درمان کنیم!!!
علل ودرمان تهوع
علل ودرمان تهوع

چگونه حالت تهوع را درمان کنیم!!!

  • چگونه حالت تهوع را درمان کنیم!!!

  • استفراغ در وسایل نقلیه

برای جلوگیری از استفراغ در وسایل نقلیه یا هنگام بازی در شهر بازی، یک لیوان آب پرتقال بنوشید و ریحان تازه را گه گاهی بو کنید و مقداری از آن را هم در دهان بجوید.

استفراغ قبل از غذا

اگر قبل از خوردن غذا استفراغ می کنید باید از آب گوشت گاو یا گوشت پرندگان استفاده کنید. پودر گشنیز خشک شده را روی غذاهای روزانه بپاشید و بخورید. قبل از شروع استفراغ و پیش از مصرف غذا بهتر است از آب میوه یا آش سماق یا آب انار یا آب به یا آبغوره استفاده کنید.

استفراغ از تب

اگر در اثر تب استفراغ کردید، ساعت به ساعت یک قاشق، شربت نیلوفر میل کنید.

استفراغ از یرقان

اگر در اثر یرقان دچار استفراغ می شوید، هر روز دو عدد لیمو را با پوست به صورت سکه برش دهید و در یک لیتر اب بریزید و بگذارید حدود دو ساعت بماند، بعد آب آن را صاف و در طول روز به تدریج میل کنید.

استفراغ از سودا یا بلغم 

برای رفع استفراغ و تهوع در مزاج سودا و یا بلغمی، پوست سبز پسته، نعناع خشک، گل محمدی، عود هندی، مصطکی رومی، زرشک خشک، قرنفل، قرفه، زیره ی کرمانی ، سنبل الطیب و فرنجمشک را به نسبت مساوی مخلوط کنید و بسیار نرم بسایید. هر بار یک قاشقشربت خوری از آن راکفلمه کرده و یا با مقداری سکنجبین مخلوط کنید و بخورید.

استفراغ با خون

اگر استفراع همراه با خون باشد. (قیالدم) – مقصود خونی است که مبدأ آن زخمهای معده و اثنی عشر یا در اثر پاره شدن یکی از عروقی معده یا اثنی عشر باشد – اولاً باید از خوردن غذا منصرف شوید و استراحت کامل کنید، از تحرک زیاد و کارهای سخت و سنگین خودداری کنید، کمی آبغوره را با آب تره مخلوط کنید و بخورید یا از کندر یا گلنار فارسی یا مازو یا گل ارمنی به صورت ساییده شده و به طریق کفلمه استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *