قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / چگونه خالکوبی را پاک کنیم؟!
پاک کردن خالکوبی
پاک کردن خالکوبی

چگونه خالکوبی را پاک کنیم؟!

چگونه خالکوبی را پاک کنیم؟!

پاک کردن خالکوبی ها

برای برطرف کردن آثار خالکوبی های روی پوست باید اول با آب گرم نطرون یا بوره ارمنی که در آبگرم حل کرده اید، محل خالکوبی شده را بشویید، بعد سقز را در عسل حل کنید و روی آن ضماد گذارید و آن باید تا سه روز روی محل بماند و پس از سه روز باز کنید و موضع را با آب نمک بشویید، سپس کمی صبر کرده، بعد باز هم به دستور قبلی عمل کنید و این کار را تا نتیجه کامل ادامه دهید.

  • عسل بلادر را روی قسمتهای خالکوبی شده بمالیدو با سوزن خالکوبی روی آن بزنید تا عسل های بلادر در پوست نفوذ کند. این عمل باعث می شود که پوست خورده شده و زخم شود، بعداً برای بهبود یافتن زخم از پمادهای مناسب استفاده کنید.
  • هر روز چند مرتبه یک قطعه زاج سفید را ترکنید و روی آن بکشید و آنقدر این کار را ادامه دهید تا کاملاً برطرف شود.
  •   روی خالکوبی ها تیزاب بمالید، پس از چند روز یک لایه از پوست خشک می شود و برطرف می گردد.

انواع خال

معمولاً خالها توده هایی مسطح یا برآمده هستندکه رنگشان از قهوه ای روشن تا تیره متغیر است و قطر ی کمتر از ۱ سانتیمتر دارند. یک نوع خال که تحت عنوان خال دیسپلاستیک خوانده می شود، بزرگ تر از معمول بوده و دارای رنگی غیر یکنواخت است  این نوع خال ان است که در کودکی یا سنین پیری ظاهر شود و احتمال دارد کوچکتر از یک خال باشد. خالهای دیسپلاستیک گاهی به صورت خانوادگی دیده می شوند. لازم است بدانید که هر نوع خالی ممکن است سرطانی شود، خال های دیسپلاستیک نسبت به سایر خالها احتمال بیشتری برای ایجاد تغییرات سرطانی دارند، خطر چنین تغییراتی در افرادی که سابقه  خانوادگی ملانوم بدخیم دارند یا خالی که مکرراً در معرض تابش نور خورشید قرار میگیرد بیشتر است. خال های آبی، رنگ سیاه مایل به آبی داشته و بیشتر از همه روی صورت، بازوها، ساق ها و باسن ایجاد می شوند. خال ها در نتیجه  رشد بیش از حد سلول های رنگدانه دار پوست به نام ملانوسیتها، به وجود می آیند. خال ها میتوانند در هر جایی از بدن شکل گیرند و انواع متعددی دارند. خالها ممکن است در فاصله  کوتاهی پس از تولد یا طی کودکی و اوایل نوجوانی ظاهر شوند. تقریباً اکثر بالغین تا سن ۳۰ سالگی دارای ۱۰ تا ۲۰ خال هستند. اکثر خالها غیرسرطانی میباشند، امّا در موارد نادر یک خال ممکن است دچار تغییراتی شود که آن را سرطانی کند. تغییرات شکل، رنگ و یا اندازه خال ها همیشه علامتی از سرطان نبوده و تغییرات در خال ها در دوران بلوغ و حاملگی اغلب طبیعی هستند. اگر خالی دارید که بیشتر از ۱ سانتیمتر قطر داشتهو سریعاً رشد می کند و دچارتی در رنگ شده و نیز اگر دچار خارش یا التهاب است یا شروع به خونریزی کرده، باید بلافاصله با پزشک مشورت کنید.

  • اگر روی پوست شما خال گوشتی ایجاد شده است، سیاه دانه را نرم بسایید و با عسل مخلوط کنید و هر روز یک قاشق از آن را میل فرمایید و به عنوان مالیدنی برای محو کردن آن نیز باید روی آن تیزاب بمالید تا تغییررنگ دهد، پس از چند روز خشک شده، برطرف می شود
  • روزی چند مرتبه انجیر کال یا برگ درخت انجیر را از درخت انجیر بکنید و شیره ته آن را روی خال گوشتی بمالید و تا برطرف نشده است این کار را تکرار کنید.
  • دو برابر زاج سیاہ و یک برابر شورہی قلمی رابا تیزاب مخلوط کنید و بر محل مورد نظر بمالید.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *