چگونه در فصل بهار زیباتر جلوه کنیم…؟


چگونه در فصل بهار زیباتر جلوه کنیم…؟

چگونه در فصل بهار زیباتر جلوه کنیم...؟

 

فصل بهار

لطافت و شادابی پوست در فصل بهار هوای بهاری به طور طبیعی به پوست شمالطافت و شادابی میبخشد، و به عکس در زمستان به علت نوسانات و تغییرات دمای هوا پوست شما نیاز به مراقبتهای ویژه و جدی دارد.

برطرف کردن خشکی پوست

 اولین راه حل: برای بر طرف کردن خشکی پوست و پوسته شدن آن، به طور مرتب صبح و عصر محلول آلفا هیدروکسی را روی پوست خود بمالید. به این تربیت این محلول به پوست شما شادابی و نرمی میبخشد و خشکی آن را بر طرف میکند.

 دومین راه حل: ابتدا2/1 فنجان بلغور ذرت را با مقدار کافی ویچ هزل " (witchazel) ترکیب کنید، تا خمیری بدست آید. سپس برسی کوچک و یا مسواک را با این خمیر آغشته کرده و روی بدن مرطوب خود ماساژ دهید، و در نهایت بدن خود را با آب گرم شستشو دهید، و با آرامی خشک کنید.

برطرف کردن خشکی و ترکت خوردگی لب

 ابتدا 2/1قاشق چایخوری جوش شیرین و محلول کپسول ویتامین E را با هم ترکیب کنید. سپس محلول حاصله را به مسواک کهنه و یا حوله ای زبر آغشته کرده، و روی بدن با ملایمت ماساژ دهید. در نهایت حوله و یا مسواک را در محلول کپسول ویتامین A فرو برده و روی لبها و اطراف آن بمالید.

روشی برای نرم و لطیف کردن دستها

ابتدا یک قاشق چایخوری گلیسیرین را با یک فنجان پوره سیب زمینی گرم، مخلوط کنید. سپس دستهای خود را برای مدت ده تا پانزده دقیقه در این محلول قرار دهید، و عضلات آنها را شل و آرام کنید. در نهایت دستها را از محلول در آورده و کاملاً بشویید.

راههای درمان لکه های روی پوست

 بادها و درجه حرارت شدید محیط اطراف، سبب ترک خوردن پوست، تحریک کردن لایه های زیرین پوست شده و به صورت لک روی پوست ظاهر می شوند. برای درمان این عارضه های پوستی از کرم هایدرکوینون (hydro quinone) استفاده کنید. در ضمن شما میتوانید این کرم را برای روشن کردن پوست تان نیز بکار برید.

داء الصدف و اگزما

از روش چرب کردن با روغن های گیاهی، استفاده می کنند.  برای لایه برداری پوست، لیف و یا برس نرمی را به تمام اعضای بدن خود بکشید. پوست شما در فصل زمستان حساس تر میباشد بنابراین بهتر است، لیف و یا برس را به آرامی روی پوست بدنتان بکشید.

شستشو و تمیز کردن بدن

 یک فنجان شیر نارگیل، یک پاکت شکر خام و 4/1فنجان روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و روی پوست بدن خود ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه بدن خود را بشویید.

روشی برای نرم و لطیف شدن پاها

برای نرم شدن پاها، ابتدا آنها را در ماست پرچربی فرو کنید. آنگاه برای تأثیر بیشتر، حدود یک ساعت جوراب بپوشید. سپس چند کیسه چای نعنا را در آب گرم ریخته، و پاها را در آب بگذارید. در آخر با سنگ پا، پاها را تمیز کرده و با مرطوب کننده چرب کنید.

فصل بهار و کنار گذاشتن لباسهای زمستانی

 با شروع فصل جدید باید به فکر لباسهای متناسب با فصل باشید. هوا در فصل بهار متغیر است گاهی بارانی، گرم و آفتابی و گاهی سرد میباشد. در این صورت تغییرات متوالی هوا ما را در انتخاب لباس مناسب دچار تردید میکند. برای تهیه کردن لباس مناسب فصل بهار، به نکات زیر توجه کنید.

  • به جای جوراب شلواری تیره از جوراب روشن استفاده کنید.
  • کیف چرمی در این فصل مناسب تر از نوع پارچه ای میباشد.
  • لباسهای کوتاه و روشن بپوشید.
  • کت زمستانی خود را کنار گذارده و کت بهاره را جایگزین آن کنید.

فصل بهار و آرایش مناسب صورت

  • بهتر است به جای استفاده از رژلب تیره و مات، از رژلب روشن تر و براق استفاده کنید. و اگرلبهایتان خشک و پوسته پوسته شده است، رژلب تان را به وازلین آغشته کنید و روی لبها بمالید.
  • بهتر است به جای استفاده از سایه چشمهایی که به صورت پودر می باشد، از نوع کرم و پودر استفاده کنید. چون رنگ روغنی پودر سایه چشم، در اثر گرمای هوا خشک می شود.
  • سعی کنید آرد ذرت را به جای پودرهای غلیظ برای آرایش صورت بکار برید. این راز مهم آرایشگران حرفهای می باشد. زیرا با استفاده از آن چهره ای کاملاً طبیعی، گلگون شده و بدون درخشش خواهید داشت.

برای بهبودی و بی رنگ کردن لکه ها ابتدا گرد اسید بوریک و آب لیموترش را با هم ترکیب کنید، تا خمیری بدست آید. سپس خمیر حاصله را روی عارضه ها ماساژ دهید، و بگذارید برای چند دقیقه روی پوست بماند و در نهایت قسمتهای مورد نظر را بشویید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد