قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / چگونه روحیه با نشاط داشته باشیم؟
نشاط آور
نشاط آور

چگونه روحیه با نشاط داشته باشیم؟

 چگونه روحیه با نشاط داشته باشیم؟

به منظور نشاط بیشتر آب هویج، آب زردک، نوشابه کومبوچا، زعفران، گلابی، شربت به لیمو، انگور زرد رسیده و شیرین، عرق بهار نارنج، عرق بیدمشک، عرق گاوزبان، عرق تمشک، ترنجبین، گز علفی، گز خونساری، عرق آویشن یادم کرده ی آویشن، مرزنجوش، خلال نارنج مفید است و باید بیشتر مصرف شود.

درمان گیاهی بی نشاطی

  •  به عنوان درمان، درونج عقربی، زرمباد، دار فلفل و عود بلیسان از هر کدام ۱۰ گرم، زعفران ۵ گرم. خولنجان و کبابه ی چینی از هر کدام ۲۰ گرم، افتیمون شامی، شقاقل، بهمن سرخ، بهمن سفید، تودری و مصطکی رومی از هر کدام ۴۰ گرم، همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید بعد با کمی عسل به صورت خمیر سفتی درآورده و قرص هایی به شکل گلوله به اندازه ی یک عدد نخود درست کنید و در یخچال نگهدارید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد از آن را میل کنید.
  • سی گرم آمله ی مقشر را در شیر بریزید و به مدت یک هفته در یخچال نگهدارید. بعد آنها را از شیرهاخارج کرده و به مدت سه تا چهار روز در گلاب ریخته، در یخچال نگهدارید. تخم خرفه، گل گاوزبان از هر کدام ۲۵ گرم، صندل سرخ، صندل سفید، رازیانه و سنبل از هر کدام ۱۰ گرم، بهمن سرخ، بهمن سفید، طباشیر هندی، دارچین، تخم گشنیز، خال نارنج ، ابریشم  مقرض و کهربا از هر کدام 5گرم ،بسد، مروارید و ریشه ی مرجان از هر کدام ۲/۵ گرم همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید و در ۵۰۰ گرم شربت سیب درختی یا شربت به یا عسل بریزید بعد آمله ها را از گلابی خارج کرده وله کنید سپس با آنها مخلوط و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری میل نمایید

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *