قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / چگونه شکنندگی پوست را از بین ببریم..!
شکنندگی پوست
شکنندگی پوست

چگونه شکنندگی پوست را از بین ببریم..!

چگونه شکنندگی پوست را از بین ببریم..!

شکنندگی پوست

این چروکها علائمی میباشند که نشان میدهند به موازات بالا رفتن سن افراد، پوست آنها هم شکننده میگردد، همانطور که سایر اعضا بدن با بالا رفتن سن جوانی خود را از دست میدهند. در حقیقت پوست بدن احتمالا به طرق مختلف شکننده میشود. پوست خشک و چروک شده و دیرتر از دوران جوانی بهبود مییابد. خبر خوب آن است که میتوان با پیمودن راههایی سلامتی پوست را حفظ کرد. اما قبل از آن نظری اجمالی به شکنندگی پوست میاندازیم.
دکتر Arthur K.Balin مدیر مرکز پزشکی پوست شناسی و جراحی ترمیمی Sally Balin در پنسیلوانیا، و نویسنده کتاب “زندگی پوست” میگوید: “یکی از علل اصلی شکنندگی پوست آن است که هر چه سن بالاتر میرود پوست نازکتر میگردد.” او میگوید دو لایه سطحی پوست موسوم به Epidermis و Dermis با گذشت زمان نازکتر شده و رگهای کمتری را در خود‌ حفظ میکنند. با محدودیت تعداد رگهای خونی و به طور کلی مقدار کم خونی که به سلولها جریان مییابد، نسوج جمع شده و چین میخورند:
خورشید هم سهم به سزایی در تشکیل این نوع پوست حاصل از سالخوردگی دارد. دکتر Fredrie Halerman دانشیار کلینیک پوست شناسی دانشکده طب آلبرت انیشتن شهر نیویورک و مدیر موسسه “پوست شناسی” Halerman در نیوجرسی میگوید: “خورشید مویرگها را ناتوان ساخته و در نتیجه مقدار جریان خون به نسوج کاهش مییابد.” خورشید‌ نیز پوست را خشک کرده و لایه زیر پوست را منهدم میسازد. و نتیجه آن میگردد که خورشید پوست را نازک، خشک، و شکننده تر میکند.

پزشکان توصیه مینمایند بهترین خط دفاعی برای حفاظت از پوست و آرامش بخشیدن به پوست شکننده آن است که هرگز پوست را در معرض آفتاب قرار ندهید، و در حد امکان پوست را مرطوب نگهدارید. همچنین این طرز تفکر قابل تحسین است که با غذاهای حاوی ماده Antioxidant که سطح مصونیت بدن را بالا میبرد و همچنین با سرطان مبارزه میکند (از راه جلوگیری از خرابی سلولها) ازپوست خود‌ حفاظت کند.

۴ تا ۶ گرم از عصارهٔ تازه را با ۶۰۰ گرم کره یا چربی دیگر مخلوط کرده و سپس به موضع مالیده می شود.

این دارو علاوه بر این، جهت التیام زخم های سطحی بدن، سوختگی،سرمازدگی، رفع دانه های پوستی، اگزما و غیره توصیه شده است.

مطلب پیشنهادی

شربت فواکه ضدتومورمغزی

شربت فواکه ضدبواسیر

شربت فواکه ضدبواسیر تصفیه کننده خون، پاک کننده کبداز اخلاط غیرطبیعی، ملین طبع وضدشقاق میباشد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *