قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / چگونه عفونتهای ادراری را طبیعی درمان کنیم؟
چگونه عفونتهای ادراری را طبیعی درمان کنیم؟
چگونه عفونتهای ادراری را طبیعی درمان کنیم؟

چگونه عفونتهای ادراری را طبیعی درمان کنیم؟

چگونه عفونتهای ادراری را طبیعی درمان کنیم؟

زنان بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت دستگاه ادراری نسبت به مردان هستند. در ادامه ضمن آشنایی با عفونت مجاری ادراری، روش های تشخیص و پیشگیری تا درمان این بیماری را می خوانید.

در مورد عفونت مجاری ادراری چه میدانید؟

کلیه ها، حالب ها، مثانه و مجرای خروجی مثانه – شامل دستگاه ادراری هستند عفونت در هر قسمت از دستگاه ادراری میتواند وجود داشته باشد. بیشتر عفونت شامل قسمتهای پایین تر ادراری یعنی مثانه و مجرای ادراراست.
زنان بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت دستگاه ادراری نسبت به مردان هستند. عفونت محدود به مثانه می تواند دردناک و آزار دهنده باشد. با این حال، اگر عفونت در کلیه ها باشد عواقب جدی می تواند بدنبال داشته باشد

اگر هنگام ادرار کردن دچار سوزش می شوید و یا بدتر از آن دفع ادرار با لکه های خون همراه است، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید و آن را جدی بگیرید، چرا که ممکن است به عفونت دستگاه ادراری مبتلا شده باشید. عفونت ممکن است در هر قسمتی از دستگاه ادراری که وظیفه آن حذف و فیلتر ضایعات بدن است، رخ دهد زنان بیش از مردان مستعد ابتلا به عفونت های باکتریایی هستند، زیرا دستگاه ادراری آنها کوچک تر و امکان تهاجم و تکثیر باکتری بسیار زیاد است. در بسیاری از مواقع عفونت دستگاه ادراری بسیار جدی و خطرناک خواهد بود. تخمین زده می شود که حدود 50درصد از خانم ها دست کم یکبار در طول زندگی عفونت دستگاه ادراری را تجربه می کنند، ولی خوشبختانه این عفونت ها با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند.

چگونه عفونت رخ می دهد?

به طور کلی این عفونت ها توسط میکروب ها و باکتری ها ایجاد می شوند. این باکتری ها از روده که نزدیکی مهبل و مقعد قرار دارند، وارد مثانه می شوند و اگر در این مرحله درمان نشوند، میکرو ارگانیسم ها به سمت بالا حرکت خواهند کرد و مثانه را آلوده می کنند و اگر باز هم درمان صورت نگیرد، در این مرحله آنها وارد کلیه ها می شوند و آنها را عفونی می کنند.

دستورات مهم برای درمان طبیعی عفونتهای ادراری

۱ – آب فراوان بنوشید

۲- به طور منظم ادرارکنید (ادرار خود را نگه ندارید)

۳-لباس های تنگ نپوشید.

۴- ویتامین C مصرف کنید

۵- شستشوی کامل از جلو به عقب انجام دهید (ابتدا قسمت جلو را خوب با شسته سپس قسمت عقب را جداگانه شستشو کنید)

۶- روزانه یک لیوان آب سیب به اضافه آب زرشک مصرف کنید

۷- آب قره قاط میل کنید

۸- آب آلبالو مصرف کنید

۹- از غذاهای خنک مثل سوپ جو و… استفاده کنید

۱۰- از مخلوط آب و سرکه سفید جهت شستشو استفاده کنید.

۱۱- پس از شستشو حتماً خود را خشک کنید

۱۲- قند و شکر را از زندگی خود حذف کنید.

زخم داخل آلت تناسلی

علایم زخم داخل آلت تناسلی عبارتند از: سوزش شدید در آلت، احساس گرمی و التهاب، احساس وجود ادرار، احساس ادرار کردن، خروج عفونت، تحریکات مجرای ادرار به صورت تیر  کشیدن و یا فرو رفتن میله ای در مجرای ادرار. برای درمان آن، مغز تخم کدو، مغز تخم  هندوانه، مغز تخم خیار و مغز تخم گرمک را  به نسبت مساوی بکوبید و بعد با شیره تخم خرفه، شربت بنفشه و لعاب اسپرزه مخلوط و هر روز صبح ناشتامیل فرمایید.

درمان گیاهی زخم داخل آلت تناسلی:

• آب تخم ترشک، آب تازه، آب زیره و شیره تخم کافشه را مخلوط کنید و به جای آب، دایم بنوشید. ضمناً در این مورد باید مایعات را بیشتر مصرف کرده و از داروهای مدر (ادرار آور) نیز استفاده کنید

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *