قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماریها با سرد نوشها و دمنوشهای گیاهی / چگونه عفونت مجاری ادرار را درمان کنیم؟
درمان گیاهی عفونت مجاری ادراری
درمان گیاهی عفونت مجاری ادراری

چگونه عفونت مجاری ادرار را درمان کنیم؟

چگونه عفونت مجاری ادرار را درمان کنیم؟

ضد عفونی مجاری ادرار

اگر مجاری ادرار، خیلی ورم داشته و خطر ورم کیسهٔ مثانه و پروستات در میان باشد دم کردهٔ گیاه خلنگ با مریم گلی در عین حال که خواص آرام کننده دارد مجاری دستگاه ادرار را ضدعفونی خواهد کرد. در این مورد باید دم کرده غلیظ گل های خلنگ را تهیه کرده و مصرف نموده برای تهیه و دم کردهٔ غلیظ گلهای خلنگ ابتدا ۱۰ گرم از گلهای خلنگ را در یک لیتر آب در ظرف ریخته و در آن را باز می گذاریم تا جوشانده شود و نصف آب بخار شود، سپس صاف کرده و هر روز ۳ فنجان از آن را میل کرده.

درمان گیاهی عفونت مجاری ادراری

برای درمان عفونت می توان از لیمو استفاده کرد . لیمو پر از ویتامین های Aو B مخصوصا C دارای آهن – آهک – کلسیم – فسفر و پتاسیم می باشد ، ضد بیماری اسکوربوت است . خون را رقیق و مجاری دستگاه هاضمه و ادرار را ضدعفونی می کند . به گزارش آسان طب اسید لیمو در بدن به تحلیل می رود و فضولات را حل کرده و تورم مخاط را بر طرف می کند و بهترین ضد عفونی کننده بیماری های مجاری ادرار مانند کلیه و مثانه و پرستات می باشد و کار درمان عفونت ادراری را انجام می دهد .

آب لیموی تازه باید برای جلوگیری از میکروب خورده شود یا قرص صد میلی گرمی آسیدآسکوربیک که سخت ترین عفونت های چرکی در مدت شصت روز معالجه می شود تا عفونت ادراری قطع گردد از خوردن ملاس خودداری شود .

جوشانده ی برگ های توت وحشی (تمشک) مقدار 25 گرم در یک لیتر آب برای انسداد مجاری ادرار مفید است .

برای درمان عفونت از نخود سبز هم استفاده می شود . نخود سبز عفونت مجاری ادراری را پاک می کند و برای سوزاک بسیار مفید است . دارای فسفر و پتاسیم می باشد و خون را تقویت و قلیائی می کند ، دارای آهن و نشاسته و قند است و از این جهت نیرو بخش و کمی ضد کرم است ، دارای اسید فسفریک است ، اعضاب مغز را تقویت می نماید . برای اینکه با نخود فرنگی غذای بسیار خوشمزه درست کنید لازم است آنرا با کمی روغن و پیاز و مقداری برگ کاهوی تازه مخلوط کرده و حرارت دهید و به آن آب نزنید ، زیرا برگ کاهو آب زیاد دارد و موجب درمان عفونت ادراری می شود .

مطلب پیشنهادی

انواع شربت انار

انواع شربت در طب سنتی

انواع شربت در طب سنتی شربت نعناع و انار علاج معده های ضعیف وکم اشتهایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *