چگونه میتوان اسهال دردناک یا پیچش شکم را درمان کرد..؟؟


چگونه میتوان اسهال دردناک یا پیچش شکم را درمان کرد..؟؟

چگونه میتوان اسهال دردناک یا پیچش شکم  را درمان کرد..؟؟

 صبح ناشتا چند روزی بقدر دو قاشق سوپخوری آرد برنج تناول کنند و نان برنجی هم برای معده های ضعیف از هر غذائی سودمندتر و برطرف کننده اسهال و پیچش است.گردو را روی آتش بگذارند تا مغزش کباب شود به بیمار آن مغز را بدهند تا علاج پیچش شکم بشود و همچنین شاه بلوت هم مفید است".پوست نارنج خشک را سائیده با آب گرم خورده شود جهه پیچش شکم و دفع کرم معده نافع و مسکن قی و غثیان میباشد

علائم و نشانه ها

پزشک با بررسی سابقه پزشکی و شرح حال بیمار از نکته‌های زیر آگاهی می‌یابد و قادر می‌گردد تا علت درد را به درستی تعیین کند.
 • چگونگی شروع درد: دل درد ناگهانی بیانگر رخدادی حاد، مانند اختلال خونرسانی به کولون (ایسکمی) یا انسداد مجرای صفراوی به دلیل وجود سنگ کیسه صفرا (کولیک صفراوی)، است.
 • محل دل درد: آپاندیسیت معمولاً باعث بروز دردی در میان شکم می‌شود که به تدریج در قسمت راست تحتانی شکم، یعنی محل معمول آپاندیس، نیز منتشر می‌شود.
 • دیورتیکولیت معمولاً با دل درد در قسمت چپ و پایین شکم، یعنی محل وجود اکثر دیورتیکول‌های روده، همراه است.
 • درد کیسه صفرا (کله سیستیت ـ التهاب کیسه صفرا ـ یا کولیک صفراوی) معمولاً در بخش فوقانی شکم در وسط یا سمت راست آن نزدیک به محل قرارگیری کیسه صفرا بروز می‌یابد.
 • الگوی دل درد:
  1. انسداد روده در ابتدا موج‌هایی از دل درد و دل‌پیچه را به دلیل انقباض‌های عضله‌های روده و ورم کردن روده ایجاد می‌کند.
  2. درد چنگ مانند بیانگر انقباض‌های شدید روده است.
  3. انسداد مجاری صفراوی توسط سنگ کیسه صفرا معمولاً درد شکم در قسمت بالای شکم را به دنبال دارد که بین ۳۰ دقیقه تا چند ساعت طول می‌کشد.
  4. التهاب حاد لوزالمعده معمولاً درد مداوم شدید و بی‌وقفه‌ای را در قسمت بالای شکم و کمر به دنبال دارد.
  5. درد آپاندیسیت حاد در ابتدا از نزدیک ناف شروع می‌شود، اما همگام با پیشرفت التهاب به قسمت راست پایین شکم نیز گسترش می‌یابد.
  6. ویژگی های  دل درد در طول زمان تغییر می‌کند، برای مثال انسداد مجاری صفراوی گاهی اوقات التهاب کیسه صفرا را همراه با عفونت یا بدون عفونت را در پی دارد. در چنین حالتی ویژگی‌ها و خصوصیات درد تغییر می‌کند و ویژگی درد التهابی را به خود می‌گیرد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد