قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / چگونه میتوان با سرماخوردگی و تب یونجه مبارزه کرد؟
یک ماده غذای بسیار مؤثر برای مبارزه با سرماخوردگی و تب یونجه
یک ماده غذای بسیار مؤثر برای مبارزه با سرماخوردگی و تب یونجه

چگونه میتوان با سرماخوردگی و تب یونجه مبارزه کرد؟

چگونه میتوان با سرماخوردگی و تب یونجه مبارزه کرد؟

یک ماده غذای بسیار مؤثر برای مبارزه با سرماخوردگی و تب یونجه

دکتر جورج هالپرن متخصص سیستم دفاع بدن در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس توصیه می کند که سه ماه قبل از آغاز فصل سرمایا فصل پولن گل ها، ماست خوردن را باید شروع کرد، ماست می تواند سیستم دفاع بدن را تقویت کند و مقاومت بدن را در برابر عوارض ناراحت کنندهٔ این دو فصل افزایش دهد. دریای مطالعه که یای سال به طول انجامید از ۱۲۰ نفر اشخاص جوان و مسن داوطلب که وضع رژیم غذائی آنها مرتباً کنترل میشد خواسته شد هر روز حداقل حدود ۱۷۰ گرم (۳/۴ پیمانه) ماست بخورند.

در نتیجهٔ آزمایش دیده شد که تعدادروزهائی که این اشخاصی در اثر پولن گیاهان (گردهٔ تلقیح گل گیاهان) مبتلا به تب یونجه شدند محسوساً کاسته شد و بعلاوه آن هائی که مرتباً هر روز ماست خورده بودند تقریباً ۲۵ درصد کمتر از افرادی که ماست نخورده بودند در ضمن سال مبتلا به سرماخوردگی شدند. ماست با باکتریهای زندهٔ فعالیت سیستم دفاع بدن را با تحریک تولید ماده مفید گاما اینترفرون” تقویت می نماید.

he2482

گاما اینترفرون ماده شیمیائی است که باانواع عفونتها و عکس العملهای آلرژی مبارزه می نماید. هرقدر تولید گاما اینترفرون بیشتر باشد، مقدار موادIgE که مهمترین جزء عکس العملهای آلرژی است کمتر می شود. دکتر هالیرن در مطالعات قبلی خود مشاهده کرده است، در بدن اشخاصی که مرتباً هر روز ۲ پیمانه یعنی تقریباً حدود نیم کیلوگرم ماست با باکتری زنده میخورند، حدود ۵ برابر بیشتر ماده گاما اینترفرون تولید می شود. با این آزمایش ها معلوم می شود اگرچهروزی ۱۷۰ گرم ماست خوردن مؤثربوده است ولی اگر بیشتر ماست خورده شود یعنی اگرروزی ۲-۱/۵ پیمانه در روز ماست خورده شود، خیلی بیشتر می توان در برابر سرماخوردگی و تب یونجه مقاومت نمود.

توجه شود که موفقیت در این رژیم غذائی ماست دو شرط دارد، یکی این که خوردن ماست باید حداقل در حدود سه ماه قبل از شروع فصل آلرژی یا فصل سرماخوردگی آغاز شود، زیرا سه ماه حداقل مدتی است که برای تولید مقدار کافی گاما اینترفرون در بدن لازم است. و شرط دیگر این است که ماست با باکتری زنده باشد تا مؤثر شود. ماست هائی که باکتریهای آن کشته شده باشد مؤثر نیست. بعلاوه خوردن پیاز نیز ممکن است برای مبارزه با تب یونجه کمالی کند. زیرا پیاز سرشار از ماده شیمیائی به نام کوورستین ” است که عدهای معتقدند ضد عکس العمل آلرژی است.

علائم تب یونجه

علائم تب یونجه معمولا بلافاصله بعد از تماس با ماده آلرژی زا (آلرژن) شروع می شوند و عبارتند از:
– آبریزش بینی و گرفتگی بینی
– اشک ریزش چشم ها و یا خارش چشم ها
– عطسه
– سرفه
– خارش بینی، سقف دهان یا گلو
– فشار در ناحیه سینوس ها و درد صورت
– کبودی و پف زیر چشم ها (کبودی آلرژیک چشم ها)
– کاهش حس بویایی و یا چشایی

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *