قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چگونه میتوان بی خوابی را درمان کرد؟
درمان گیاهی بی خوابی
درمان گیاهی بی خوابی

چگونه میتوان بی خوابی را درمان کرد؟

چگونه میتوان بی خوابی را درمان کرد؟

درمان بی خوابی

بی خوابی خود نوعی بیماری  است که به بعضی افراد عارض می شود. بهتر است علت آن را کشف و به درمان آن پرداخت. این بیماری در اکثر افراد ناشی از گرفتاری های روزانه اشت که شبها خود را نشان میدهد و گاهی نیزمربوط به قلب یا مغز یا اعصاب یا بیماری بوده و معمولاً علل دیگری ندارد. این بیماری فکر و خیال را زایل کرده و کم اشتهایی، کند ذهنی و ضعف حافظه ایجاد می کند و باعث ضعف، سستی و کوته فکری و گاهی بد بینی و یا پرخاشگری در طول روز میگردد. در صورتی که دچار بی خوابی یا کم خوابی شده اید، هنگام استراحت و خواب در جایی کوچک،بی سروصدا و تاریک به استراحت بپردازید. بهتر است مقداری گلاب یا عطر گل محمدی اطراف خود بزنید.

ضمنا شبها باید از مصرف چای، قهوه، کاکائو، دخانیات، تخم مرغ و گوشت پرهیز کنید و از خوراکی هایی از قبیل دوغ، خیار، زعفران، دارچین، آب لیمو، آش کدو، پیاز، کاهو، آب هویج، ترب یا تربچه با شام شب، شیر گرم قبل از خوابیدن، نان با ماست یا ماست و یا دوغ همراه با شام یا بعد از شام، عرق بهار نارنج هنگام خواب، عرق بیدمشک هنگام خواب، روغن گل خشخاش با شام شب، تخم خشخاش، روغن بادام شیرین با شام شب، سیب زمینی ترشی (قلقاس) سیر، گشنیز، فندق، شربت دارچین، هر شب یک یا چند عدد از آنها استفاده شود.

برای درمان بی خوابی می توانید هر شب پس از صرف شام سیب درختی قرمز که با پوست رنده شده باشد را با عسل شیرین کنید و بخورید. شب حدود ۱۰ مثقال مغز تخم کدو بخورید. آب کدو را بگیرید و با آب یا شیر بپزید وبخورید. شبها موسیر کوبیده شده را در سوپ بپزید وبخورید

درمان گیاهی بی خوابی

صد گرم سنبل الطیب را در یک لیتر آب گرم، دوازدہ ساعت بخیسانید بعد در یخچال گذاشته وسی گرم ساقه های گلدار آویشن شیرازی را در یک لیتر آب جوش ۱۲ دقیقه دم کنید. سپس اب ان را صاف و شیرین کرده و در یخچال نگه دارید. هر روز ۵ مرتبه و هر مرتبه ۱ فنجان از آن را بنوشید (حتماً فنجان پنجم قبل از خواب نوشیده شود)  در صورتی که فشار خون نداشته باشید شب یک قاشق چایخوری پودر عصاره شیرین بیان را در یک فنجان آب گرم بریزید و بنوشید. چهل گرم آب گشنیز تازه را با شکر شیرین کرده و قبل از خواب بنوشید.

هنگام شام گشنیز تازه پخته شده را با نان و ماست بخورید.  پنجاه گرم گل بادرنجبویه را در یک لیتر آب بجوشانید و ۱۰ دقیقه هم آن را دم کنید. آب آن را صاف و شیرین کرده و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک فنجان از آن را بنوشید (فنجان سوم بعد از شام باشد)  سی گرم برگ و گل سیب زمینی را در یک لیتر آب بجوشانید، آب آن را صاف و بعد از شام شب ہنوشید،  پنجاه گرم پوست نارنج را خرد کرده، در یک لیتر آب ۵ دقیقه بجوشانید و ۲۰ دقیقه هم آن را دم و سپس صاف کنید. آب آن را با عسل شیرین کرده و در یخچال نگهدارید. هر شب قبل از خواب یک فنجان آن را با یک فنجان عرق بهار نارنج مخلوط کرده و بخورید.  سی گرم برگ خرفه را دم کنید و آب آن را شب بعد از شام بنوشید. خرفه را بپزید، سپس چرخ کنید و شب با نان و ماست بخورید.  پنجاه گرم گل و برگ بیدمشک خشک را در یک لیتر آب ۱۰ دقیقه بجوشانید و ۱۰ دقیقه هم کنید وبخورید.

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *