قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / چگونه میتوان خشکی پاها را برطرف کرد؟
نرم کردن کف پاها
نرم کردن کف پاها

چگونه میتوان خشکی پاها را برطرف کرد؟

چگونه میتوان خشکی پاها را برطرف کرد؟

نرم کردن کف پاها

یکی از مشکلاتی که در ناحیه پا رخ می دهد و بر زیبایی آن تاثیر می گذارد، ترک پا و به خصوص ترک پاشنه پا است. این مساله در خانم ها نسبت به آقایان شیوع بیشتری دارد.

کف پا به دلایل متعددی ترک می خورد.یکی از علت های شایع آن، راه رفتن مداوم روی فرش، موکت و سطح های زبر است.افرادی که پا برهنه راه می روند بر اثر سایش کف پا دچار این مشکل می شوند.

برای از بین بردن این مشکل، کافی است در طول روز از جوراب یا دمپایی استفاده کنید تا پاها کمتر با سطوح زبر تماس داشته باشند.

هنگام خواب نیز پاها را با کرم های مخصوص ترک پا ماساژ دهند.

چگونه انگشتان پا را با جوش شیرین تمیز کنیم ؟ نرم و صاف شدن انگشتان پا رویای هر زنی است.پاشنه سخت، خشک و ترک خورده را با جوش شیرین درمان کنید که دارای خواص ضد عفونی کننده است، همچنین پاشنه پا را نرم میکند و سختی آن را از بین می برد.
این یک ابزار ارزان، اما بسیار موثر است. با استفاده از آن، می توانید پا را صاف و نرم کنید.این دستور ساده کمک خواهد کرد که پوست زبر بر روی پاشنه نرم و صاف شود.
3 قاشق غذاخوری جوش شیرین و 4/5 لیتر آب نیاز دارید.جوش شیرین را در آب داغ حل کرده پای خود را در 15-20 دقیقه داخل این محلول قرار دهید.
پس از آن، پای خود را با یک سنگ پا مالش دهید. سپس هر نوع کرمی که در دسترس داشتید بمالید و جوراب بپوشید.حتی پس از اولین بار متوجه تفاوت می شوید.
درمان به صورت روزانه برای 5-7 روز. پس از آن، 7 روز استراحت داده، و سپس این روش را تکرار کنید.3 بار این دوره های زمانی را انجام دهید.علاوه بر جوش شیرین اضافه کردن یک قاشق غذاخوری نمک و کمی صابون مایع در حمام هم خوبست.

برای نرم کردن کف پاها، کتیرا، بابونه شیرازی، شاه تره و مخلصه را به نسبت مساوی نرم کنید و شبها مقداری از آن را با ماست مخلوط کرده و بر کف پاها ضماد کنید و جورابی نخی به پاها بکشید و بخوابید.

شب ها هنگام خواب مخلوط گلسیرین و آب لیمو را بر آن مالش دهید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *