قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / چگونه میتوان دیابت را تشخیص داد؟
دیابت
دیابت

چگونه میتوان دیابت را تشخیص داد؟

چگونه میتوان دیابت را تشخیص داد؟

دردیابت چه اختلالی در مکانیسم میزان قند به وجود می آید؟

به علت اختلال در مکانیسم طبیعی ترشح انسولین، قند خون به تدریج بالا می رود تا این که قند در ادرار ظاهر شود. بالا رفتن قند خون و ظاهر شدن قند در ادرار باعث بروز علایم دیابت می گردد در صورتی که به این علایم توجه نشود ممکن است به بیهوشی و اغماء بیانجامد. تشخیص زودرسی دیابت بسیار اهمیت دارد و درمان.صحیح باعث جلوگیری از بروز علایم می باشد

diabetes2-1

روش تشخیصی دیابت:

چنانکه قند خون صبح ناشتا در چند مرتبه مکرراً بالای ۱۲۰ میلیگرم در ۱۰۰ باشدبیمار، دیابتی خواهد بود. چنانکه قند خون دوساعت بعد از خوردن پودر گلوکز بیشاز ۲۰۰ میلی گرم در ۱۰۰ باشد بیمار مبتلا به دیابت خواهد بود. بسیاری از مبتلایان، هیچ نوع علایم و یا آثاری که معرف دیابت باشد نشاننمی دهند در این مورد تشخیص با اندازهگیری قند خون ناشتا یک یا دو ساعت بعدنامیده می شود میسر است. اندازه گیری یک نوبت قند خون ناشتا  ممکن است به تشخیص کمک نکند. آزمایش وجود قند در ادرار دارای ارزش کمتری است و در تشخیص دیابت خفیفکمک نمی کند. آشکار شدن علایم دیابت با وجود مقادیر زیاد قند در ادرار است.پیدایش قند در ادرار باعث می شود که مقادیر زیادی آب بدن نیز به صورت ادرار دفعگردد.

سایر علایم دیابت:

۱- ادرار مکرر فراوان

۲- کاهش سریع وزن

3- ضعف عمومی و خستگی

۴- تشنگی فراوان

۵ – خارش ناحیهٔ تناسلی و پوست

۶- اختلالات بینایی به صورت تاری دید

۷- عفونت های پوستی به صورت کورک و آبسه.

با ایجاد این علایم باید به طبیب مراجعه کرد گاهی این علایم به صورت واضح  وجود ندارد وممکن است عوارض بیماری از قبیل اختلالات گردش خون بیماری های کلیوی واشکالات در زایمان جلب توجه کند.

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *