قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چگونه میتوان شیر مادر را پر مایه کرد؟
چگونه میتوان شیر مادر را پر مایه کرد؟
چگونه میتوان شیر مادر را پر مایه کرد؟

چگونه میتوان شیر مادر را پر مایه کرد؟

چگونه میتوان شیر مادر را پر مایه کرد؟

پر مایه کردن شیر

اگر میل دارید شیرتان پرمایه و قوی شود، هر روز ۲۰ گرم جو پوست کنده را بشویید و حدود ۳۰ دقیقه بجوشانید. پس از سرد شدن در پارچه  تمیز ریخته و با فشار آب آن را صاف کنید و در طول روز بنوشید.همچنین میتوان از ماء الشعیر و یا نوشابه کومبوچا استفاده کرد.

زود هضم شدن شیر

اگر میل دارید شیر سبک شده و طفل زودتر بتواند آن را هضم کند و از سنگینی شیر رنج نبرد، هر بار ۲۰ گرم رازیانه را در یک لیتر آب جوش دم کنید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک فنجان از آب آن را بنوشید. یا هر صبح، ظهر و شب بعد از غذا یک فنجان عرق رازیانه را با یک فنجان نوشابه کومبوچا مخلوط کرده، بنوشید.

بوگرفتگی شیر

اگر شیر بو گرفته است برای رفع آن، اول چند مرتبه پارچه ای را در آب سرد خیس کنید و بر پستان بگذارید و بعد چغندر پخته و باقلا را بکوبید و با خمیر مغز نان که درست پخته نشده است یا با خمیر نان قبل از پخت و کمی روغن کنجد مخلوط کنید و روزی پنج مرتبه بر پستان ضماد کنید و پس از باز کردن با روغن بنفشه خوب پستان را مالش دهید.

ریزش شیر از پستان

برای جلوگیری از ریختن شیر از پستان، آرد عدس را با برگهای کلم، کوبیده و مخلوط کنید و روی پستان گذاریدپنجاه گرم برگ پروانش را در یک لیتر آب سرد ریخته و ۱۲ دقیقه بجوشانید، بعد دستمال تمیز را در آب آن بیندازید و حدود ۲ ساعت بر پستان به طور دایم گرماگرم کمپرس کنید.

مطلب پیشنهادی

دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول   – توجه داشته باشید اهمیت دندانهای شیری به نوبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *