قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / چگونه میخچه را برطرف کنیم؟؟
میخچه
میخچه

چگونه میخچه را برطرف کنیم؟؟

چگونه میخچه را برطرف کنیم؟؟

میخچه 

 مشهور است که هر کس خرما را با ته آن ( کونه )میل کند انگشت پای او میخچه می شود، در صورتی که عقربک، میخچه، دمل، گوشه کردن انگشتان و ترک در پاشنه  پا، همه و همه در اثر کندی کلیه و کبد یا در اثر کثافات خون می باشد یا از اثر کثافاتی مانند گردو خاک و غبار و یا از ثقالت و سنگینی معده خواهد بود و اگر معده از ثقالت پاک باشد و خون شفاف، هرگز هیچ یک از این گونه امراض عارض انسان نمی شود. برای علاج آن اولا باید کفش راحت بپوشید و تصفیه  خون انجام دهید و از خوردن آش آبغوره، آش تمر و آب عناب غافل نشوید، ثانیاً اگر میخچه بزرگ شده است باید روی آن را با تیغ یا چاقوی تیز گه گاهی ببرید تا بزرگ نشود و طوری داخل کفش قرار دهید که بر آن فشار نیاورد و روی آن را مشمع میخچه بیاندازید، پس از چند مرتبه که مشمع انداختید بدون زحمت ریشه  آن بیرون خواهد آمد.

درمان گیاهی میخچه 

  •  ته چوب کبریت یا قطعه چوب باریکی را داخل جوهر نمک و یا تیزاب فرو کنید و آن مواد را روی میخچه بمالید و چند دقیقه صبر کنید و باز تکرار کرده و این کار را چند بار با فاصله انجام دهید تا رنگ میخچه کاملاً تغییر کند و مواظب باشید به گوشت بدن نمالید که ایجاد زخم میکند. پس از چند روز زخم حالت بهبودی پیدا کرده و به کلی از بین میرود.
  •  برگهای زنبق تازه را بکوبیدو روی آن بگذارید و هرچند ساعت یک بار عوض کنید.
  •  انجیر کال یا برگ درخت انجیر یا برگ جوان درخت گردو را بکنید و شیره که از ته ان تراوش میکند را روی میخچه بمالیدو روزی چند مرتبه این کار را تکرار کنید تا به مرور برطرف شود.
  •  شیره تازه  گیاه مامیران را روزی سه مرتبه روی میخچه بمالید
  • روزی سه مرتبه هر بار سیر را از وسط به دو نیم کرده و قسمت داخلی آن را روی میخچه بگذارید و یا کمی سیر کوبیده شده را روی آن گذاشته و رویش را ببندید. همچنین می توانید از سیر پخته شده داغ
  •  یک عدد برگ تره فرنگی را شب در سرکه بخیسانید و شب بعد نی پس از ۲۴ ساعت از سرکه خارج کنید و هنگام خوابیدن روی میخچه بگذارید و روی آن را ببندید و صبح باز کنید و با ناخن یا تیغ میخچه را بکنید و بعد با انگشت بر میخچه فشار وارد کنید، اگر درد نیامد بهبود حاصل شده و اگر دردی احساس شد، یک قطعه پیاز و یا پیچک تازه روی آن بگذارید و ببندید.
  • روی آن را با تیغ ببرید، بعد چند مرتبه روی آن را مشمع میخچه بیندازید و گه گاهی عوض کنید، هرگاه مشمع را عوض می کنید روی آن را با تیغ ببرید، این کار را ادامه دهید تا میخچه از ریشه خارج شود.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *