قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مو و ناخن / چگونه ناخن هایی زیبا داشته باشیم ….؟؟؟
ناخن
ناخن

چگونه ناخن هایی زیبا داشته باشیم ….؟؟؟

چگونه ناخن هایی زیبا داشته باشیم ….؟؟؟

 

اگر ناخن خود را آرایش (مانیکور) می کنید به یاد داشته باشید که کوتیکول ناخن را برندارید زیرا موجب عفونت ناخن میشود.

همچنین مطمئن شوید که تکنیسین ناخن، به طور صحیح تمام وسایل مورد استفاده را استریل می کند. استفاده از وسایل غیر استریل میتواند موجب انتقال عفونت ویروسی مثل هپاتیت B یا زگیل شود.

کوتیکول ناخن را در هنگام خواب شب مرطوب کنید و دستها را با دستکش نخی بپوشانید. به ناخن، سفت کننده ناخن بمالید ولی توجه کنید که از ترکیبات حاوی تولوئن سولفونامید یا فرم الدیید نباشد زیرا این مواد می توانند موجب قرمزی یا تحریک پوست شوند

لاک ناخن را بیش از دو بار در ماه با مواد پاک کننده پاک نکنید بلکه سعی کنید با دستکاری لاک، آن را از ناخن جدا نمایید. از استون برای پاک کردن لاک ناخن استفاده نکنید زیرا موجب خشکی ناخن می شود.

 

شکستگی ناخن

 

شکستگی ناخن را با چسب ناخن ترمیم کنید. معمولاً رژیم غذایی خاصی برای تقویت ناخن وجود ندارد. تنها درصورت کمبود پروتئین، با افزودن پروتئین یا کلسیم به رژیم غذایی می توان به تقویت ناخن کمک کرد. قرار دادن ناخنها در ژلاتین به تقویت ناخن کمک نمی کند.

 

کوتاه کردن ناخن 

 

ناخن ضعیف یا شکننده دایماً در معرض آسیب و شکستن قرار دارند. برای جلوگیری از این اشکال، نوک ناخنها را به شکل کوتاه و مربع و کمی گرد در آورید و بعد از استحمام به کوتاه کردن ناخن بپردازید یا این کار را پس از ۱۵ دقیقه قرار دادن دستها در روغن حمام انجام دهید و پس از کوتاه کردن ناخنها از مرطوب کننده استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

لولایت(low light)وهای لایت:(high light)

تفاوت لولایت و های لایت در چیست؟

تفاوت لولایت و های لایت در چیست؟ لولایت(low light)وهای لایت:(high light) رو ی مو چگونه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *