قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / چگونه پرخوری در زنان را کاهش دهیم..؟؟
پرخوری در زنان
پرخوری در زنان

چگونه پرخوری در زنان را کاهش دهیم..؟؟

چگونه پرخوری در زنان را کاهش دهیم..؟؟

بیماری پرخوری مانند پر اشتهایی عصبی است با این تفاوت که بیماران آنچه را که میخورند، تخلیه نمیکنند. زنان مبتلا به پرخوری احساس میکنند که کنترل ندارند و تا حد اشباع می خورند. این افراد برای کم کردن وزن، بیشتر از زنانی که پراشتهایی عصبی دارند، دچار مشکل می شوند.

در حقیقت بیشتر این زنان، چاقی هستند و سابقهٔ نوسان وزن در آنان بیشتر است. زنان مبتلا به پرخوری معمولا اضافه وزن دارند، در نتیجه با امراض جدی مربوط به چاقی نظیر کلسترول بالا، فشار خون بالا و دیابت روبرو خواهند شد. چاقی به تنهایی احتمال ابتلاء به بیماریهای کیسه صفرا، قلب و بعضی از سرطانها را افزایش میدهد. این گونه افراد همیشه با بیماریهای روانی بخصوصی افسردگی روبرو هستند.

نقش ارث در اختلالات تغذیه ای

طبق تحقیقات دانشگاه استندفورد، اغلب دخترانی که مادرانشان به اختلالات تغذیه ای مبتلا هستند، بیشتر در معرض خطر این بیماری قرار دارند. محققان ابراز کرده اند که مادرانی که دچار مشکلات تغذیه ای هستند، در مورد تغذیه و وزن دخترانشان رفتاری متفاوت با سایر مادران دارند. طبق این گزارشات، این دختران از سنین پایین تری در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

جدیدترین تحقیقات نشان داده است که نوزادان دختر این مادران، سریع تر شیشه شیر یا پستان مادر را میمکند و خیلی زودتر مقدار شیر داخل شیشه را تمام می کنند. این بچه ها هنگامی که به ۲ سال یا بیشتر میرسند، مادرانشان غذای کمتر از معمول به آنها می دهند. و چون نگران چاقی فرزندانشان هستند، فقط برای آرام کردنشان به آنها غذا می دهند این کار باعث ایجاد خطرات جدی و اختلالات تغذیه ای در آینده برای آنان میشود. این تحقیقات از طرف گروهی به سرپرستی دکتر استوارت آگراس از دانشگاه روانشناسی استندفورد انجام شده است.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *