قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چگونه کبد را از سموم پاکسازی کنیم؟
کبد و سموم
کبد و سموم

چگونه کبد را از سموم پاکسازی کنیم؟

چگونه کبد را از سموم پاکسازی کنیم؟

ما در دام افتاده ایم تنها می توانیم نوع مسموم شدن را  انتخاب کنیم». (روشکیوس)  کبد انسان در حدود 1/5 کیل. گرم یا 1/50 وزن بدن می با شد این عضو با داشتن 300 میلیارد سلول ، به منزلهٔ یک آزمایشگاه مجهز و بسیار مهم عمل میکند.

تصور کنید در صورت بی توجهی به این آزمایشگاه بسیار پیچیده شیمیایی، به مفهوم واقعی چه مخاطراتی ممکن است انسان را تهدید کنددکتر آندره پاسبک میگوید: «داروها از دشمنان قسم خوردهٔ اعضای بدن و دستگاه گوارشی ما هستند».

دکتر  بیکلی مینویسد: «طب کلاسیک، علت پیدایش اکثر هپاتیت ها را نوعی ویروس میداند. البته انداختن مسؤولیت این بیماری به گردن عنصر دیگر کار ساده ای است، ولی باید دانست که یرقانهای دارویی که به شکل هپاتیت ویروسی یا بدون آن، هستند روز به روز گسترش بیشتری پیدا میکنند.

برخی داروها این ناراحتی را ایجاد میکنند که تأثیر آنها نیز امروزه به صوزت قابل توجهی زیاد شده است. حدود صد نوع دارو وجود دارد که قادرند هپاتیت ایجاد کنند و به کبد شما شربت ها، لیمونادها، ماکارونی ها، بستنی ها، برخی مرباها، پفک نمکی کلیه غذاهای کارخانه ای و صنعتی که بدون شک روی مخاط و کار دستگاه گوارش تأثیر مخربی دارند. تأثیر سرطان زایی عناصری که در صنایع شیمی به مواد غذایی افزوده میشود را بسیار جدی بگیرید.

“هنگامی که تجزیه و تحلیل دقیقی در مورد بسیاری از درمانها انجام میگیرد با تعجب مشاهده میکنیم که جزئی ترین کسالت ها را میخواهند با مصرف نیم دو جین دارو یا بیشتر معالجه کنند؛ اما متأسفانه به این مسأله توجهی نمی شود که این داروها خود دارای عوارضی هستند  که میتواند منشأ ناراحتی های جدیدی برای بدن باشد (همان گونه که می تواند بر بیماری تأثیر داشته باشد)ما در اغلب اوقات، خود را به شکل نامناسبی درمان میکنیم. بیمار معمولاً از تجویزهای درمانی مختلف که شامل: تجویزهای شخصی، همسایگان، داروخانه ها و رانجام پزشک است، استفاده میکند. به این ترتیب می توان فهمید که چرا مردم فرانسه روزانه چهارصد تن دارو مصرف میکنند!

پس از جذب دارو های مختلف با ملات طولانی، درمان به صورتی در خواهد آمد کهاعضایی که در رابطه با عبور و متابولیسم آن داروها هستند، یعنی روده، کلیه ها، غدد فوق کلیوی و به ویژه کبد، دیگر وظیفه خود را در رابطه با این دارو انجام نمی دهند. خواسته یا ناخواسته طب رسمی، بیماری و ضایعات ناشی از آن را رشد میدهد. وضعیت بهداشتی رو به تضعیف است، زیرا طب کلاسیک خود به وجود آورندهٔ ضایعاتی است که در اثر درمانهایش ایجاد شده است. طب کلاسیک مشتریانی را به خود جلب می کند و انسانهایی را خلق می نماید که نیاز به مراجعه به او دارند! پیشرفت روشهای درمانی، تقویت ناراحتی های ژنتیک و تغذیه نمودن منشأ آنها را نیز به همراه داشته است.

به این ترتیب آیا میتوانیم خود را انسانی نارس و مطیع طب و ( »داروسازی بدانیم؟ «در جریان درمانهای طولانی که تحت عنوان مراقبت از سلامتی یا در طول ناراحتیهای مزمن انجام میگیرد فریبنده ترین شیوهه ی قابلیتهای تحمل دارو را میتوان مشاهده کرد، زیرا اینگونه موارد از پنهانی ترین انواع آن هستند. بی شک در این رابطه کبد نقش اساسی بر عهده دارد. وضعیت به گونه ای جلوه میکند که گویی این عضو دیگر نمی تواند خسارت افزایش کار متابولیکی را که بر اثر درمان ایجاد شده است جبران کند و این امر در مجموعه کار او تأثیر میگذارد.

این مسأله گاهی اوقات به صورت ناگهانی و به سرعت انجام می شود به صورتی کهبیمارانی که عادت به مصرف داروهای شیمیایی دارند به آن شک نکرده و حتی تصور هم نمیکنند که کسالت هایشان بر اثر مصرف همین داروها باشد.» (” (در واقع کبد دیگر نمیتواند با سموم دارویی مبارزه کند، در نتیجه بیماری های ناشی از عدم این سم زدایی خود را نشان میدهد). به این نکتهٔ مهم توجه کنید! کلید سوخت وساز بدن، کنترل وزن و تأمین سلامت عمومی در دست کبد شماست». دکتر کایوت:اگر رژیم غذایی شما بر پایه اصلاح و پاکسازی کبد بنا شده باشد و از غذاهای مضر برای کبد (شکر سفید، آرد سفید، سرخ کردنیها و…) پرهیز کنید، چربیهای بدن به تدریج آب میشود.

وقتی شما غذاهای مفید (میوه ها، سالادها، عسل) برای کبد را مصرف می کنید، کبد شما نفسی راحتی میکشد و با شور و نشاط به کار تنظیم سوخت و ساز بدن میپردازد و چربیها را میسوزاند. شما دیگر مجبور نیستید کالری غذاها را حساب کنید و یا خود را گرسنه نگاه دارید، زیرا کبد شما سوخت وساز بدن را تنظیم می کند.

بیماری های کبدی در مراحل اول نشانه های مشخصی ندارند و به همین دلیل شما و پزشکان از آن مطلع نمی شوید. وزن بیماران سنگین وزن حتی با کم غذاخوردن کاهش نمی یابد، مگر آن که اول کار کبد آنها تنظیم شود. وقتی شکر فراوان مصرف می کنید کبد شما خسته میشود و نمی تواند همهٔ بار دفع سموم و مصرف شکر و غذاهای چربی دار را تحمل کند؛ در نتیجه شما به سنگ کیسه صفرا مبتلا می شوید. وقتی شما کیسه صفرا را با جراحی بردارید اگر به مصرف غذاهای مضر ادامه دهید؛ ناراحتی ها به صورت بیماری لوزالمعده، بیماری مجرای صفرا و یا تجمع چربی در کبد بروز می کند.

بهترین راه، استفاده از رژیم غذایی پاک کنندهٔ کبد و استفاده از گیاهان تقویت کنندهٔ آن است.

توجه داشته باشید. اگر دچار فشار خون هستید، راز کاهش فشار خون، در خوب کار کردن کبد است

 

مطلب پیشنهادی

درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان   چه موقع این بچه را خواهم داشت؟» این سؤال را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *