قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چگونه کودک را از شیر بگیریم؟
از شیر گرفتن تدریجی از پستان و تبدیل آن به شیر خوردن از بطری
از شیر گرفتن تدریجی از پستان و تبدیل آن به شیر خوردن از بطری

چگونه کودک را از شیر بگیریم؟

چگونه کودک را از شیر بگیریم؟

از شیر گرفتن تدریجی از پستان و تبدیل آن به شیر خوردن از بطری

از شیر گرفتن تدریجی از پستان و تبدیل آن به شیر خوردن از بطری: اگر شیر مادر کافی نیست و نوزاد مرتب گریه می کند و وزنش افزایش پیدا نمی کند، از تبدیل پستان به بطری اصلا ناراحت نخواهد شد. سرعت این تبدیل بستگی به شیر مادر دارد. اگر میبینید مقدار شیر شما به سرعت تقلیل مییابد و نوزاد فوق العاده گرسنه است و اگر به پزشک هم دسترسی ندارید دادن شیر خشک را به نوزاد شروع کنید و پس از هر وعده شیر دادن با پستان، یک بطری شیر خشک به او بدهید و بگذارید هر قدر، کم یا زیاد می خواهد از آن بخورد.

ابتدا تغذیه با پستان را در وعده ساعت شش بعدازظهر و دو روز دیگر وعده ده صبح را کاملاً حذف کنید. بعداً وعده های دیگر شیر خوردن با پستان را (هر دو سه روز یک وعده) به ترتیب زیر حذف کنید: ابتدا دو بعدازظهر، بعد ده بعدازظهر و بالاخره شش صبح. اگر مقدار شیر پستان به تدریج تقلیل مییابد و گرسنگی نوزاد خیلی شدید نیست بهتر است تغییر پستان به بطری به تدریج و به صورتی که گفته شد صورت گیرد در مورد دوم، مساله مقدار شیر مادر اصولا مطرح نیست. فرض کنید مادری میل دارد تغذیه نوزاد را با شیر مادر شروع کند و بخواهد آن را فقط تا چند ماه ولی نه برای تمام مدت سال اول ادامه دهد.

در این صورت تا چه مدتی نوزاد باید از شیر مادر تغذیه کند؟ طبیعتا جواب مسلم و قطعی وجود ندارد. مزایای جسمانی شیر مادر خالص بودن و سهولت هضم آن برای نوزاد بسیار گران بها است و در واقع سنی وجود ندارد که در آن سن، تمام این مزایا ارزش خود را از دست بدهند. مزایای روحی شیر مادر نیز در هیچ سنی اهمیت خود را از دست نمیدهد. سن مناسب برای تبدیل تغذیه از پستان به بطری در حدود سه ماهگی است. در این سن دستگاه هاضمه نوزاد به خوبی به کار افتاده است و مستعد دل درد و یا کولیک نیست. علاوه براین تا حدی بزرگ شده و بر وزنش افزوده شده است.

مطلب پیشنهادی

سرکلاژ

بارداری های چندقلویی و نارسایی های دهانه رحم

بارداری های چندقلویی و نارسایی های دهانه رحم   بارداری های چندقلو برخی از متخصصان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *