قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / چگونگی بر خورد با زگیل..
زگیل
زگیل

چگونگی بر خورد با زگیل..

چگونگی بر خورد با زگیل..

زگیل ها از نظر شکل ظاهری انواع مختلفی دارد که دو نوع شایع و مسطح از رایج ترین آن هاست در ادامه به نکاتی مفید در ارتباط با زگیل های شایع و زگیل های مسطح کف پا (میخچه) اشاره می شود.

کنترل پا:

افراد به ندرت به کف پای خود توجه می کند. دکتر گلن گاست ورث (قائم مقام و رئیس اجرایی مؤسسه پزشکی درمان امراض پا در آمریکا) معتقد است تشخیصسریع در درمان بسیار مؤثر است

زگیل های مسطح (کف پا) معمولا به صورت نقاطی سیاهرنگ و بدون درد ظاهرمی شوند. در صورت ظهور آنها روی قسمتی از پا که متحمل فشار نمی باشد به عنوان مثال در قوس پا، رشد آنها به سمت خارج به صورت گوشتی و یا نرمروی می دهد. در صورت ایجاد آنها در بخشی از پا که وزن بدن را تحمل می کند، رشد آنها به سمت داخل و به صورت تودهٔ سخت خواهد بود. راه رفتن و فشار بر موضع میخچه یا زگیل را عمیق تر می کند.امکان پذیر نیست و کلیه روش های درمانی برمبنای تخریب زگیل است. هر نوع داروی آماده که حاوی اسید سالیسیلیک می تواند مؤثر باشد ولی اثر آن بستگی به کوشش و پی گیری فرد دارد. در صورت ابتلاء به عفونت، جریان خون ضعیف یا دیابت از مصرف داروهای مذکور (اسید سالیسیلیک) خودداری گردد.

روش مصرف:

ابتدا زگیل را در آب گرم قرارداده، سپس با سنگ پا یا کاغذسمباده روی آن را بمالید تا سلولهای مرده روی آن از بین برود. سپس اسید سالیسیلیک را به مقدار کافی روی موضع قرار دهید. روزی دوبار این کار را ادامه دهید تا زگیل یا عارضه از بین برود. گاه درمان ۱۲ هفته طول میکشد. این استفاده از چسبهای مخصوص انواع چسبهای مخصوص زگیل درداروخانه ها موجود است. به اندازهٔ سطح زگیل چسب را ببرید و در طول شسب روی زگیل قرار دهید. روزها آن را بردارید و این عمل را آن قدر تکرار کنید تا زگیل از بین برود. در صورت دردناک یا مقاوم شدن و یا رشد زگیل در بخشهای دیگر به پزشک مراجعه کنید.

درمان های دیگر :

درمان دیگر که برای بعضی افراد مؤثر است عبارت است از شکستن کپسول ویتامین A و ریختن و فشردن محلول روی زگیل روزی یک بار و استفاده از خمیر حاوی قرصهای ویتامین C و آب، قراردادن خمیر مذکور روی زگیل و بستن و باند پیچ کردن محل است. دارو باید به مدت سه هفته در ناحیه بماند و فقط جهت نظافت باند را عوض کنید و با تصور درمانزگیل این عمل را ادامه دهید. در استفاده از درمانهای مذکور می توان با پزشک مشورت کرد.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *